۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵،‏ ۱۴:۰۵
کد خبر: 82079680
۰ نفر
خاخام یهودی: رژیم صهیونیستی وارث دین یهود نیست

تهران- ایرنا- خاخام دیوید وایس سخنگوی رسمی جنبش ضد صهیونیستی ناطوری كارتا با تاكید بر اینكه رژیم صهیونیستی وارث دین یهود وآموزه های آن نیست٬ این رژیم را خطرناك ترین توطئه های شیطانی ضد یهودیت دانست وگفت : رژیم صهیونیستی رژیمی غیر قانونی است.

به گزارش ایرنا ، خاخام دیوید فعال ضد صهیونیسم روز گذشته در دانشكده مطالعات جهان دانشگاه تهران در میان دانشجویان افزود: رژیم صهیونیستی كاملا از دین یهودی جداست وموسسان آن نه تنها یهودی نیستند بلكه خدا را هم قبول ندارند.
وی با اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی در حق فلسطینیان ومخالفان خود٬ آن را رژیمی نژاد پرست وخونخوار معرفی كرد وگفت: كشتار تقریبا هر روزه فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی٬ فاجعه ای بزرگ ومایه شرمندگی ملت یهود است كه زبان از توصیف آن قاصر است.
وایس جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه ودیگر شهرهای فلسطین اشغالی را جنایت جنگی نامید وگفت: این رژیم اشغالگر با سوء استفاده از تورات٬ از آن به عنوان وسیله ای برای تداوم تجاوزهای خود استفاده می كند.
وی با بیان این مطلب كه ما با فلسطینیان ومسیحیان همسایه بودیم وهیچ مشكلی با آنها نداشتیم٬ افزود: رژیم صهیونیستی برای تداوم اشغال فلسطین وغارت آن ٬ازهیچ كاری فروگذار نمی كند و حتی مانع مهاجرت یهودیان می شود.
دیوید وایس با تاكید بر اینكه ایران كشوری باثبات ومقتدر است ٬ از آزادی عمل كلیمیان وبرخورداری از حقوق مساوی آنها در مقایسه با مسلمانان در ایران سخن گفت.
وی حضور نماینده اقلیت یهودی در مجلس شوری اسلامی ایران را نشانه دیگری از آزادی یهودیان در داخل ایران دانست واز رهبر ایران تشكر كرد.
فعال ضد صهیونیسم حضور خود در ایران را به دلیل تبلیغ برای صلح و آشكار كردن هویت خونخوار و جعلی رژیم صهیونیسم ذكر كرد.
وی یادآور شد: صهیونیسم، هویت یهود را دزدیده است و یهودی‌های اطراف فلسطین و دیگر نقاط جهان نیز اسرائیل را به رسمیت نشاخته وراضی به اشغال فلسطین نبودند.
وی تاكید كرد: سران صهیونیسم هیچ اعتقادی به خداوند ندارند و با بلندگوهای تبلیغاتی كه در اختیار دارند٬ دنیا را فریب داده‌اند زیرا مردم را احمق فرض می‌كنند و می‌گویند كه خواستار تشكیل حكومت الهی هستند در صورتی كه یهود اجازه انجام این كار را ندارد.
وی ادامه داد: ‌پلیس آمریكا و اسرائیل با یهودیان معترض صهیونیسم به شدت برخورد كرده و اجازه انعكاس اعتراض یهودیان را در جهان نمی‌دهند.
ناطوری كارتا نام جنبش یهودی بین المللی ضد صهیونیسم ومقر آن در نیویورك است.
خاورم** 1453**2041**