فتوای خاخام های صهیونیست برای مسموم كردن آب شرب فلسطینی ها

تهران- ایرنا- خاخام های تندروی صهیونیست با صدور فتوایی از شهرك نشینان خواستند به منظور كوچاندن فلسطینی ها از روستاها و مناطق (اشغالی) خود آب آشامیدنی آنها را مسموم كنند.

به نوشته پایگاه خبری فلسطین الیوم، سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) نسبت به این اقدام خطرناك هشدار داده و در بیانیه خود هدف از این اقدام را كوچاندن اجباری فلسطینیان از شهرك ها و اراضی تحت اشغال صهیونیست ها دانست.
از سوی دیگر دفتر ملی دفاع از زمین و مقاومت در برابر شهرك سازی نسبت به پیامدها و خطرات این فتوای صهیونیستی هشدار داد؛ این دفتر در گزارشی اعلام كرد كه هدف از فتوای خاخام های صهیونیست برای مسموم كردن آب شرب فلسطینی ها مجبور كردن ساكنان محلی به ترك روستاها و مناطق خود است تا به این ترتیب شهرك نشینان بر اراضی و زمین های آنها سیطره یابند.
بنا بر اعلام این دفتر «شلومو ملمید» رئیس شورای موسوم به «شورای خاخام های شهرك های صهیونیستی» فتوایی را صادر كرده است كه شهرك نشینان صهیونیست را جایز می سازد كه آب آشامیدنی روستاها و مناطق فلسطینی در تمام كرانه باختری اشغالی را مسموم كنند.
دفتر ملی دفاع از زمین و مقاومت در برابر شهرك سازی در گزارش خود این فتوا را با فتواهای دیگر صهیونیست ها كه سرقت از شهروندان عرب و همچنین سرقت و تخریب محصولات زیتون فلسطینی ها را جایز دانسته و موجب حوادث زیادی شده، مشابه دانسته است.
این دفتر همچنین نسبت به تصمیم كابینه رژیم صهیونیستی برای حمایت مالی جدید به مبلغ 74 میلیون شیكل از شهرك های صهیونیستی كه قرار است طی نشست روز یكشنبه به بهانه های مختلف از جمله اوضاع امنیتی صورت گیرد، هشدار داد.
بیش از نیم میلیون صهیونیست در بیش از 230 شهرك كه رژیم صهیونیستی پس از جنگ 1967 و اشغال سرزمین‌های فلسطینی از جمله در كرانه باختری و شرق بیت‌المقدس ساخته است، سكنی گزیده‌اند.
همه شهرك‌های صهیونیست نشین طبق قوانین بین المللی غیرقانونی هستند و رژیم صهیونیستی به درخواست های مطرح شده مبنی بر توقف گسترش شهرك سازی در اراضی اشغال شده فلسطینی بی اعتنایی می كند.
انتفاضه سوم مردم فلسطین موسوم به انتفاضه قدس در اكتبر سال گذشته (مهرماه) در پی تشدید برخورد صهیونیست ها و شهرك نشینان با مردم فلسطین و هتك حرمت های مكرر آن ها به مسجدالاقصی و تلاش برای تقسیم زمانی و مكانی آن آغاز شد.
از آغاز انتفاضه قدس تاكنون، 213فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان و شهرك نشینان صهیونیست در كرانه باختری، نوار غزه و سرزمین های اشغالی به شهادت رسیده اند.
خاورم**9366**1275