پارك علم و فناوری بستر تحقق اقتصاد مقاومتی است

شهركرد- ایرنا- رئیس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: این واحد تخصصی به عنوان یكی از مراكز علمی مهم كشور، بستری برای اقتصاد دانش بنیان و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش ایرنا، اسماعیل پیرعلی روز یكشنبه در دیدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی( ایرنا) مركز شهركرد به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار افزود: ایرنا تعامل خبری خوبی با پارك علم و فناوری استان دارد و امید است تا با تقویت این ارتباط بتوان گام های مهمی در راستای پیشبرد برنامه های نظام و فعالیت های علمی استان برداشته شود.
وی از فعالیت 137 شركت و واحد فناور و 11 شركت دانش بنیان در استان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود تعداد شركت های دانش بنیان استان تا پایان امسال به 20 شركت افزایش یابد.
پیرعلی، نبود زیرساخت های لازم را از مهمترین مشكلات پارك علم و فناوری استان دانست و تصریح كرد: با وجود فعالیت های گسترده و تلاش هایی كه در خصوص توسعه برنامه های این مركز انجام گرفته، اما به سبب نبود زیرساخت های لازم مكان مناسبی برای فعالیت های این مركز وجود ندارد.
رییس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، نبود شناخت كافی مردم و مراكز علمی را از دیگر مشكلات این پارك ذكر كرد و افزود: امید است تا رسانه ها با معرفی این مركز و اطلاع رسانی فعالیت های آن بتوانند در معرفی بیش از پیش پارك علم و فناوری تلاش كنند.
رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مركز شهركرد نیز در این نشست با اعلام آمادگی برای همكاری خبری و رسانه ای با پارك علم و فناوری استان، افزود: تلاش این مركز بر این است تا با اطلاع رسانی صحیح و همكاری با دستگاه ها بتواند مشكلی از جامعه برطرف كند.
جهانبخش صفری، توجه به كار هدفمند و مساله محور را از مهمترین سیاست های این رسانه دانست و تصریح كرد: بی شك با انعكاس فعالیت های پارك علم و فناوری و اطلاع رسانی ظرفیت های این مركز می توان نقش مهمی در تحقق اهداف والای نظام اسلامی ایفا كرد.
17 مرداد سالگرد شهادت محمود صارمی خبرنگار سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزارشریف افغانستان با عنوان روز خبرنگار نامگذاری شده است.
7363/6199

سرخط اخبار استان‌ها