امام جمعه شهركرد: باید جلوی بدحجابی تعمدی در جامعه گرفته شود

شهركرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهركرد، رعایت عفاف و حجاب را یك وظیفه عمومی دانست و گفت: باید جلوی افرادی كه عمدا بدحجابی می كنند، گرفته شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدعلی نكونام در تجمع بزرگ مردمی صیانت از عفاف و حجاب در شهركرد افزود: رعایت حجاب و عفاف تنها مختص زنان نیست، بلكه مردان جامعه اسلامی نیز باید این واجب الهی را رعایت كرده و مراقب نگاه های خود باشند.
وی ادامه داد: این درحالی است كه وظیفه زنان در حفظ عفاف و حجاب سنگین تر است، زیرا تربیت و پرورش مردان عفیف در دامن زنان مومن و باحجاب انجام می گیرد.
نكونام با اشاره به روایتی از پیامبر اكرم(ص) در خصوص عفاف و حجاب، تصریح كرد: در این روایت نبوی 2 دسته را از افراد از بدترین اهل جهنم نام برده اند كه این افراد شامل ستمگران به موقعیت اجتماعی و ستمگران به وضع فرهنگی جامعه هستند.
امام جمعه شهركرد افزود: ستمگران به وضع فرهنگی جامعه كسانی هستند كه پوشش مناسبی ندارند و راه كج را انتخاب كرده و جامعه را به سمت انحراف می كشانند.
نكونام همچنین در روایت دیگری از حضرت محمد(ص) بر رعایت رعایت عفاف و حجاب در جامعه اسلامی تاكید كرد و گفت: پیامبراسلام (ص) در این روایت عنوان كرده اند كه از سه چیز امت خود می ترسم؛ اینكه گمراه شوند و راه را نشناسند، به فتنه ها گرفتار شوند و دچار غفلت شكم و شهوت شوند.
وی همچنین به اهمیت حفظ عفت در جامعه اشاره كرد و گفت: عفاف یك مفهوم عام است كه همه جوانب زندگی مومن را در برمی گیرد و باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
نكونام، تداوم بخشی راه امام و شهدا را حفظ عفاف، حجاب و اخلاق دانست و تصریح كرد: حفظ حجاب قربانیان زیادی در طول تاریخ داده است از همین رو باید این راه ارزشمند را ادامه داد و به رشد و كمال جامعه كمك كرد.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری افزود: یك عده در جامعه از روی غفلت حجاب را رعایت نمی كنند كه باید آنها را آگاه كرد و در این خصوص باید اقدامات فرهنگی انجام گیرد اما عده ای دیگر از روی عمد و آگاهانه بدحجابی می كنند كه باید جلوی آنها گرفته شود.
به گزارش ایرنا، پیش از این تجمع، مردم مومن شهركرد در حمایت از عفاف و حجاب از میدان بسیج تا میدان امامزادگان این شهر راهپیمایی كردند.
مردم انقلابی شهركرد با ندای الله اكبر و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) راهپیمایی خود را آغاز كردند و در طول مسیر با ندای یا زهرا (س) و یا زینب (س) بر تاسی گرفتن از این 2 بانوی بزرگ اسلام در حفظ عفاف و حجاب تاكید كردند.
مردم مومن شهركرد همچنین با سردادن شعار «خواهرم، حجاب تو عزت است»، «پاداش این عزت است، بهشت بی منت است» زنان و دختران جامعه را به رعایت حجاب دعوت كردند.
زنان و مردان حاضر در راهپیمایی با حمل پلاكاردهایی با مضون رعایت عفاف و حجاب و با سردادن شعار «خامنه ای رهبر است، حجاب ما سنگر است»، « حجاب حكم خداست، منكر آن بی حیاست»، «یا فاطمه شعار ماست، حجاب افتخار ماست»، «یاد امام خمینی پاینده باد، خامنه ای رهبر ما زنده باد» بر رعایت ارزش های جامعه اسلامی بویژه امر عفاف و حجاب تاكید كردند.
در این راهپیمایی اقشار مختلف جامعه، زنان، مردان، جوانان، ورزشكاران، قشر دانش آموزی و دانشجویی، اصناف، فرهنگیان و گروه های دیگر جامعه حضور داشتند.
21 تیرماه با عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.
خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشار:جهانبخش صفری
7363/6021

سرخط اخبار استان‌ها