شركتهای دانش بنیان چهارمحال و بختیاری 174 هزار دلار محصول صادر كردند

شهركرد- ایرنا- رئیس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته شركت های دانش بنیان این استان 174 هزار و 350 دلار محصول صادر كردند.

به گزارش ایرنا، اسماعیل پیرعلی روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: این صادرات شامل محصولات شبیه سازی آزمایشگاهی و نرم افزارها بود.
وی از انعقاد 19 قرارداد فروش محصولات دانش بنیان با دستگاه های اجرایی استان به مبلغ 14 میلیارد و 800 میلیون ریال خبر داد و گفت:نهادینه كردن نقش و كاركرد مهم شركت های دانش بنیان در استان موجب می شود دستگاه های اجرایی بخشی از فعالیتهای خود را به این شركت ها واگذار كنند.
پیرعلی با بیان اینكه در پارك علم و فناوری استان 127 هسته، واحد و شركت فناور و دانش بنیان فعالیت دارند، تصریح كرد: از این تعداد 65 شركت فناور به مرحله تجاری سازی و فروش محصولات خود رسیده اند.
رئیس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با بیان اینكه پارك علم و فناوری استان برای 725 نفر اشتغالزایی كرده است، افزود: بیشتر این افراد دانش آموختگان نخبه و خلاق دانشگاهی هستند.
پیرعلی خاطرنشان كرد: در راستای حمایت از شركت های دانش بنیان طی سه سال گذشته 26 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به این شركتها پرداخت شده است.
به گزارش ایرنا، پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هم اكنون در انجمن پارك های علم و فناوری آسیا(ASPA) و اتحادیه جهانی پارك های علم و فناوری (IASP) عضویت دارد.
چهارمحال و بختیاری دارای بیش از 40هزار نفر دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی است.
7363/2097

سرخط اخبار استان‌ها