افزايش قيمت خودرو ناشي از گراني مواد اوليه است

يزد - ايرنا - مديرعامل گروه خودروسازي سايپا با تأكيد بر اينكه صنعت خودروسازي ابتداي فرايند توليد نيست، بلكه انتهاي آن است، گفت: با توجه به افزايش قيمت مواد اوليه توليد خصوصاً فولاد، پتروشيمي و آلومينيوم در ماه‌هاي اخير، اين موضوع بر قيمت‌ها و گراني خودروها تأثير داشت.

به گزارش ايرنا، محسن قاسم جهرودي سه‌شنبه در حاشيه افتتاح نمايشگاه خودرو در يزد در گفت‌وگو با ايرنا افزود: ما تابع سياست‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت(صمت) هستيم و هر وقت شوراي انجمن حمايت از توليدكننده و مصرف‌كننده صلاح بدانند و قيمت‌ها را اصلاح كند، نسبت به قيمت‌هاي جديد اقدام مي‌كنيم.
وي در خصوص تأخير در واگذاري خودرو به متقاضيان هم گفت: مردم به‌خوبي مي‌دانند و درك هم مي‌كنند، به دليل تحريم ظالمانه غرب عليه ايران بعضاً در تحويل خودرو شاهد تأخيرهايي هستيم.
جهرودي تأكيد كرد: قطعاً هدف ما خدمت به مردم و جلب نظر آن‌هاست كه با جديت اين موضوع پيگيري و اقدام مي‌شود.
اين فعال صنعت خودروسازي كشور ادامه داد: قطب‌هاي جديد خودروسازي در عرصه جهاني در حال شكل‌گيري است، با آن‌ها وارد مذاكره شديم.
مديرعامل گروه خودروسازي سايپا ادامه داد: به اميد خدا در آينده نه‌چندان دور اين ايده در ايران تحقق خواهد يافت و خودروها پس از توليد براي فروش به مردم عرضه خواهد شد.
جهرودي در خصوص محصول جديد اين شركت افزود: خودرو
«رهام» جديد است كه به‌رغم تحريم‌هاي ظالمانه در آينده نزديك تحويل مردم مي‌شود و اميدواريم رضايت آن‌ها را فراهم كنيم.
وي هدف از برگزاري نمايشگاه خودرو را فرصت و حركت 2 سويه در استان‌ها ذكر كرد، براي معرفي محصولات جديد و همچنين افكار سنجي و ايجاد زمينه مناسب شنيدن نظرات مستقيم مردم ذكر كرد.
پانزدهمين نمايشگاه خودرو و قطعات يدكي يزد با حضور پنج شركت خودروسازي و 20 شركت داخلي توليدكننده قطعه سه‌شنبه‌شب در محل شركت نمايشگاه‌هاي تجاري و بين‌المللي منطقه يزد در اين شهر آغاز به كاركرد.
اين نمايشگاه به مدت چهار روز تا 20 مهر آماده بازديد علاقه‌مندان به صنعت خودروست.
استان يزد يك‌ميليون و 138 هزار نفر جمعيت دارد.
7536/ 2047/

سرخط اخبار استان‌ها