طرح های ونزوئلا برای مقابله با تحریم های نفتی آمریكا

تهران- ایرنا- ونزوئلا در راستای مقابله با تحریم های جدید نفتی از سوی آمریكا، به دنبال طرح های جدید از جمله انعقاد قرارداد با یكسری خریداران نفتی مهم مانند پالایشگاه های آمریكایی است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز، چهار منبع نزدیك به مذاكرات شركت نفتی دولتی ونزوئلا روز گذشته تایید كردند كه این شركت به دنبال قرارداد و اعلام شرایط جدید در مورد فروش نفت خود به خریداران مهم است.
وزارت خزانه داری آمریكا دو روز پیش شركت نفت دولتی ونزوئلا (PDVSA) را تحریم كرد. دولت 'دونالد ترامپ 'رئیس جمهوری آمریكا در بحبوحه بحران سیاسی در ونزوئلا اعلام كرد، شركت نفت دولتی این كشور (PDVSA) را تحریم می كند.
'استیو منوچین' وزیر خزانه داری آمریكا نیز گفت: راه رفع تحریم ها علیه شركت نفت ونزوئلا انتقال سریع حكومت به رئیس جمهوری موقت (گوایدو) و یا دولتی است كه به صورت دمكراتیك انتخاب شده باشد.
این تحریم ها با هدف تشدید فشارها علیه 'نیكلاس مادورو' و دولت وی اعمال شده است.
گزارش شده است كه شركت نفتی دولتی ونزوئلا كه پیشتر در جریان اعمال تحریم های نفتی آمریكا علیه ونزوئلا بوده، پیش از این شرایط جدید را به اطلاع مشتریانش رسانده است. از جمله شرایط جدید اعلامی از سوی شركت نفتی دولتی ونزوئلا درخواست از برخی مناطق تجاری برای فعالیت به عنوان واسطه با هدف انتقال غیرمستقیم نفت ونزوئلا به مشتریان در آمریكا و كشورهای دیگر بوده است.
یك منبع آگاه در شركت نفتی دولتی ونزوئلا در این رابطه عنوان كرد: ما به دنبال اعمال تغییرات در این قراردادها هستیم. هنوز به طور كامل سازوكار این تغییرات مشخص نشده و ما به دنبال راههای جایگزین هستیم.
این منبع همچنین افزود، مشخص نیست كه آیا این رویكرد جدید از جمله استفاده از واسطه ها از نقض تحریم ها جلوگیری خواهد كرد یا خیر.
آمریكا در حالی تحریم های نفتی علیه ونزوئلا اعمال كرده كه فروش نفت بیش از 90 درصد درآمد صادراتی این كشور را تشكیل می دهد. ونزوئلا پیشتر 1.25 میلیون بشكه روزانه نفت خام صادر می كند كه 500 هزار بشكه به آمریكا صادر می شود. این در حالی است كه ونزوئلا روزانه بیش از 200 هزار بشكه تولیدات پالایش شده نفتی را وارد می كند. واردات فرآورده های امور انرژی ونزوئلا از آمریكا برای این كشور منطقه آمریكای لاتین امری حیاتی به شمار می رود.
اروپام**9234**1485

سرخط اخبار جهان