دانش‌آموختگان دانشگاه پایه‌گذار دانش اشتغال محور باشند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه نزدیک به ٧ هزار دانشجوی دانشگاه در طول سال با توجه به نیازهای بازار کار دوره های مهارتی را می گذرانند، گفت: دانش آموختگان دانشگاهی باید پایه گذار دانش اشتغال محور باشند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، حسین سلیمی عصر سه شنبه در آیین جشن دانش آموختگی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: جشن دانش آموختگی نشان از زحمات تمامی استادان، محققان، خانواده ها و همچنین دانشجویان است.
وی در این برنامه که در سالن همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار شد، افزود: دانش آموختگانی که سجایای اخلاقی آنها نسبت به گذشته تقویت شده است، ورود آنها در جامعه بی تردید امید و اخلاق را تزریق می کند.
سلیمی ادامه داد: این دانشگاه مرکز عقلانیت، تفکر، علوم انسانی و اجتماعی و همچنین نظریه پردازی در جامعه است و امروز از برترین دانشگاه های کشور و مرکز ثقل بسیاری از روابط بین‌المللی محسوب می شود.
وی تصریح کرد: این مرکز علمی تنها مرکز رشد فناور و اشتغال پذیر است و دانشجویان آن نیز از برترین های بسیاری از عرصه های علمی هستند.
سلیمی خاطرنشان کرد: امروزه دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبایی گاه از برخی علم آموزان رشته های فنی و حرفه ای نیز از لحاظ مهارتی برتر هستند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی یادآور شد: حتی برخی از دانشگاه ها و مراکز علمی در کشورهای همسایه نیز خواستار طراحی برنامه های آموزشی از سوی این دانشگاه هستند.
وی با اشاره به اینکه ۶٠ نفر از مقامات کشوری از دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبایی هستند؛ اظهار داشت: کانون دانش آموختگان نیز با حضور شخصیت های برتر جامعه نظیر سفیران و رایزن های فرهنگی تأسیس می شود.
سلیمی در ادامه با تاکید بر اینکه دانش آموختگان دانشگاهی باید سفیران نهفته علامه طباطبایی باشند، افزود: دانش آموختگان باید نمونه انسان های اهل دانش، اندیشه و اخلاق باشند. رفتار آنها براساس مدارا، تحمل و حل و فصل به روش گفت وگو باشد.
وی همچنین در پایان با بیان این‌که دانش آموختگان دانشگاهی پایه گذار دانش اشتغال محور باشند؛ تصریح کرد: امروز که خشونت و ناامیدی کلام در جامعه رخنه کرده است؛ با بهره برداری از ابزار عقلانیت، اندیشه و استدلال باید جامعه ای بهتر ساخت.

جشن دانش‌آموختگی هزار دانش‌آموخته مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه علامه طباطبایی با حضور رئیس، معاونان، مدیران بخش‌های فرهنگی و دانشجویی و استادان دانشگاه امروز در محل سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha