معلمان محدودیتی برای ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ندارند

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه معلمان هیچ محدودیتی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه ندارند، گفت: فرهنگیان دارای مدرک کاردانی و کارشناسی می‌توانند برای مقاطع اقدام به ثبت‌نام کنند.

«حسین خنیفر»  روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه، درباره چگونگی تحصیل فرهنگیان در این دانشگاه افزود: این افراد می توانند در ۱۶ رشته اصلی مانند دینی، عربی، زبان انگلیسی، کودکان استثنایی و آموزش ابتدایی که در دانشگاه فرهنگیان وجود دارد، خواهان ادامه تحصیل باشند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: افرادی هم هستند که دارای مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بوده و می خواهند در آموزش و پرورش استخدام شوند، سازمان سنجش یک آزمون جداگانه ای از کنکور به نام آزمون پذیرش مهارت آموز ماده ۲۸ برگزار می کند که اگر این افراد در آزمون پذیرفته شوند استخدام قطعی خواهند شد ولی اگر دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری داشته باشند شرط سنی برای پذیرش بسیار موثر است یعنی باید سن آنها ۱۸ تا ۳۰ سال سن، رشته مرتبط و معدل زیر ۱۵ داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد با حضور در دانشگاه فرهنگیان تقریبا یک‌سال در قالب مهارت آموز تحصیل می کنند و سپس به صورت رسمی به استخدام وزارت آموزش و پرورش درآمده و در این دستگاه مشغول به کار می شوند.

خنیفر ادامه داد: افرادی که ۱۸ تا ۲۲ سال سن دارند می توانند بعد از قبولی در دانشگاه و گذراندن موفق آزمون های گزینش به استخدام آموزش و پرورش در آیند.

وی تاکید کرد: پذیرفته شدگان در این دانشگاه به صورت قطعی به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره چگونگی تحصیل فرهنگیان در این دانشگاه نیز اظهار داشت: افرادی که دارای مدرک کاردانی یا کارشناسی هستند می تواند برای تحصیل در یک مقطع بالاتر ثبت نام کنند و هیچ منعی از نظر شرط سنی یا سابقه کار برای این افراد وجود ندارد./

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha