۲۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۹
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83441871
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار مسئولان انصارالله به عربستان و امارات

تهران-ایرنا- اعضای جنبش انصارالله با اشاره به عملیات نظامی این جنبش علیه فرودگاه و مراکز نفتی عربستان به امارات و عربستان درخصوص ادامه دادن به تجاوزات به یمن و درگیری ها در جنوب این کشور برای تجزیه آن هشدار دادند.

القحوم: تا آخرین نفس می جنگیم

"علی القحوم" عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله در گفت وگو با شبه خبری المیادین گفت که حمله ارتش و کمیته های مردمی یمن با پهپاد قاصف (k۲) به فرودگاه بین المللی أبها پیام های امنیتی و سیاسی مهمی به همراه داشت ؛ وی هشدار داد که حمله بعدی علیه امارات خواهد بود.

این مقام انصارالله تأکید کرد: تا آخرین نفس در دفاع از یمن می جنگیم و چیزی برای از دست دادن نداریم و همه پروژه های دشمنانا را ناکام خواهیم گذاشت.

القحوم اضافه کرد که ما پروژه های متجاوزان برای تجزیه یمن را نمی پذیریم و یمنی ها از سرزمین و امت خود دفاع خواهند کرد.

این عضو انصارالله به عربستان و متحدان آن هشدار داد که تجاوز به یمن را متوقف کنند، چرا که آنها تا آخرین نفس و حتی با سنگ به مقابله با متجاوزان ادامه خواهند داد.

وی افزود: عربستان باید در برآوردهای خود بازنگری کرده و آگاه باشد که ما هیمنه آن بر یمن را در حالی که قدرتمندتر و پر صلابت تر شده ایم، نمی پذیریم. ما می دانیم که تجاوز عربستان به یمن به خواست نظام آمریکا است.

القحوم همچنین تصریح کرد که علمیات نیروهای انصارالله علیه میدان و پالایشگاه الشیبه  عملیاتی بازدارنده و در چارچوب پاسخگویی به تجاوزات مکرر ائتلاف متجاوز به یمن است چرا که دشمنان ما تنها زبان زور می فهمند.

البخیتی: توازن قدرت نظامی به نفع انصارالله است

محمد البخیتی عضو شورای سیاسی انصارالله نیز خطاب به عربستان هشدار داد که منفعت شما در صلح است، چرا که موازین قدرت تغییر کرده و ملت یمن می داند که مقاومت و پایداری تنها گزینه وادار کردن سعودی ها به مذاکره است.

وی افزود: عربستان می تواند با خسارت کمتر و حفظ آبرو از این جنگ خارج شود، اما اگر بر تجاوز بر یمن اصرار کند پایان جنگ پایان سعودی ها نیز خواهد بود.

البخیتی تصریح کرد که پیشرفت قدرت نظامی انصارالله به مرحله ای رسیده که بالگردهای جنگی آپاچی را در میدان جنگ مهار می کند.

وی اضافه کرد: اگر عربستان تجاوزات خود را به یمن متوقف کند، نیروهای انصارالله نیز حمله به عمق این کشور را متوقف می کنند.

این عضو انصاالله همچنین درباره درگیری ها در شهر عدن در جنوب یمن نیز گفت: هدف تجاوز گران تجزیه یمن است.

وی اشاره کرد که هرگونه گفت و گویی میان جناح های سیاسی یمنی باید با مشارکت انصارالله، کنگره ملی یمن و جنبش الاصلاح و شورای انتقالی یمن صورت گیرد.

راشد: حمله آینده علیه امارات خواهد بود

در همین راستا سرتیپ عزیز راشد سرهنگ و پژوهشگر امور نظامی یمنی گفت: حمله به مواضعی در عمق عربستان دستاوردی اطلاعاتی، نظامی و راهبردی انصارالله است.

وی افزود: حملات اخیر انصارالله پیام های مهمی برای عربستان و امارات بویژه درباره حوادث شهر عدن در جنوب این کشور  و درگیری متجاوزان با یکدیگر دارد.

ابراهیم: عملیات نظامی انصارالله حلقه را علیه سعودی ها تنگ تر کرده است

طارق ابراهیم خبرنگار و پژوهشگر امور یمن نیز گفت که عملیات اخیر انصاالله در شرق عربستان عرصه را عربستان تنگ تر کرده و آن را مجبور به گفت و گو خواهد کرد.

سرتیپ سوری "محمد عباس" نیز در گفت وگو با المیادین گفت: ارتش یمن دارای ابتکار عمل حمله راهبردی است و ریاض شهرت و اعتبار خود را به دلیل جنگ یمن از دست داده و عربستان از واقعیت و عقلانیت در تفسیر نتایج جنگ یمن به دور است.

وی تاکید کرد: نیروهای انصارالله دارای قدرت بازدارندگی در مقابل سعودی ها هستند.

ارتش و کمیته های مردمی یمن در واکنش به حملات اخیر ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، روز شنبه با ۱۰ پهپاد میدان و پالایشگاه نفتی الشیبه وابسته به شرکت ملی نفت عربستان (آرامکو) را در شرق این کشور و در نزدیکی مرزهای مشترک با امارات هدف حمله قرار دادند.

"خالد الفالح" وزیر انرژی عربستان این حمله را تأیید و از وقوع آتش سوزی جزئی در آن خبر داد.

میدان و پالایشگاه مذکور از بزرگترین مخزن های نفتی عربستان با ظرفیت بیش از یک میلیارد بشکه نفت است.

یگان موشکی ارتش یمن جمعه شب نیز با یک فروند موشک «زلزال ۱» مواضع نظامیان سعودی را در استان عسیر واقع در جنوب عربستان هدف قرار داد.

یگان پهپادی یمن در سه ماه گذشته، ۵۰ عملیات علیه مقرهای نظامی، پایگاه‌ها و تأسیسات دشمن انجام داده که از جمله ۱۶ مورد آن به فرودگاه أبها، ۱۴ مورد به فرودگاه جیزان، ۱۱ مورد به فرودگاه نجران و ۹ مورد نیز به پایگاه خمیس مشیط بوده است.

همچنین در ماه جولای (تیر)، ۲۳ عملیات توسط یگان پهپادی یمن انجام شده که ۱۸ مورد آن با موشک «قاصف ۲» به فرودگاه‌ها و مراکز نظامی عربستان بوده است.

امارات متحده عربی یکی از متحدان و اعضای اصلی ائتلاف عربی علیه یمن به سرکردگی عربستان بوده است، اما شواهد و تحرکات نیروهای این کشور، نشان می دهد که به تدریج در صدد خروج از این ائتلاف است.

شورای انتقالی یمن (وابسته به امارات) که از هفته گذشته با نیروهای دولت مستعفی و فراری یمن (مورد حمایت عربستان) در شهر عدن وارد درگیری مسلحانه شد با صدور بیانیه ای از اداره مستقل استان های جنوبی یمن توسط این شورا خبر داده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha