حمایت از هنرمندان مستعد با هدف شکوفایی فرهنگ در مناطق محروم

تهران- ایرنا- در دیدار مدیران صندوق اعتباری هنر با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه اردبیل بر تسهیل و تسریع ارائه خدمات به هنرمندان این استان تأکید شد.

مدیران صندوق اعتباری هنر که با هدف دیدار و حمایت از اهالی فرهنگ و هنر به استان اردبیل سفر کرده‌اند با حضور در جمع فعالان فرهنگی و هنری این استان به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

منصور وحیدی‌فر، معاون اعضا صندوق اعتباری هنر در این نشست با اشاره خدمات صندوق به هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران کشور، گفت: دریافت خدمات منوط به عضویت در صندوق اعتباری هنر است در صورتی که فردی فرایند ثبت نام عضویت خود را در سایت صندوق تکمیل نماید و عضویت وی از سوی کارشناسان تائید شود، می تواند از کلیه خدمات بهره مند شود.

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر ادامه داد: علی رغم مشکلات مالی و کمبود بودجه طی دوسال گذشته رویکرد و توجه ما به سمت برخورداری هنرمندان استانی از خدمات صندوق است.تلاش می کنیم حداکثر اقدامات برای رفع مشکلات بیمه ای، درمانی و معیشتی هنرمندان سراسر کشور خصوصا مناطق محروم صورت گیرد. وجود برخی مشکلات در روند ارائه خدمات غیرقابل انکار است اما در سفرهای حمایتی با حضور در جمع هنرمندان و شنیدن مشکلات به دنبال حل و فصل آن هستیم.

وی با اشاره به بیمه هنرمندان گفت: تاکنون ۵۲ هزار نفر از سوی صندوق به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند و بدهی صندوق به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شد. از سال ۹۶ بیش از ۱۹ هزار نفر به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند.

وحیدی‌فر در خصوص بیمه درمان تکمیلی گفت: در سالجاری بیش از ۲۵ هزار نفر برای بهره مندی از خدمات بیمه تکمیلی ثبت نام کردند. بخشی از هزینه توسط متقاضی و بقیه توسط صندوق پرداخت می شود. در سال ۹۷ بیش از ۸۸ میلیارد ریال خسارت بیمارستانی و دندانپزشکی( به جز مراکز طرف قرارداد) به اهالی فرهنگ و هنر پرداخت شد.

زهرا حق شعار، مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع هنرمندان اردبیل گفت: بسیاری از هنرمندان نامی کشور در استان هایی غیر از تهران رشد کرده اند. هنرمندان مستعد بسیاری در مناطق مختلف کشور زندگی می کنند که متاسفانه از نظر معیشتی وضعیت خوبی ندارند. طی ۱۵ سفر گذشته توانستیم با بیش از ۳ هزار هنرمند از نزدیک دیدار کنیم و از خدمات صندوق بهره مند شدند.

وی افزود: در جلسات با هنرمندان بر ایجاد روحیه مطالبه گری تأکید می کنیم. معرفی هنرمندانی که درگیر مشکلات متعدد خصوصا مسائل درمانی هستند وظیفه همه ماست. امیدواریم طی این سفرها و با همکاری خود شما بتوانیم دردهای جامعه هنری را کاهش دهیم و زمینه فعالیت حرفه ای افراد مستعد فراهم شود.
افراد حاضر در جلسه نظرات و سوالات خود را با مدیران صندوق اعتباری هنر مطرح کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha