پذیره‌نویسی هفتمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در فرابورس آغاز می‌شود

تهران - ایرنا - با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پذیره‌نویسی هفتمین صندوق جسورانه بورسی با سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریالی از ششم مهرماه جاری آغاز می‌شود.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پذیره‌نویسی هفتمین صندوق جسورانه بورسی با نام صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه پارتیان با سرمایه ۲۰۰ میلیارد ریال از ششم مهرماه آغاز می‌شود و تا پانزدهم مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت. حوزه فعالیت این صندوق، «فناوری اطلاعات و ارتباطات مالی (فین تک)» و «زیست فناوری» خواهد بود.

بر اساس این گزارش، دوره فعالیت این صندوق ۷ سال است و از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره‌نویسی فراهم است.

همچنین در این دوره از پذیره‌نویسی، موسسان ۳۴ درصد سرمایه را تعهد می‌کنند و مابقی از طریق پذیره‌نویسی تامین خواهد شد.

صندوق‌های جسورانه بورسی به عنوان یکی از ابزارهای نوین سرمایه‌گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای مسئول بازار سرمایه برای سرمایه گذاری عموم مردم در طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان طراحی و اجرا شده است.

این صندوق‌ها در واقع صندوق‌های سرمایه‌گذاری هستند که پول سرمایه‌گذارانی را که به دنبال داشتن سهام در کسب و کارهای نوپا (استارت آپ‌ها) و کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را، مدیریت می‌کنند.

ضمن اینکه این نوع از سرمایه‌گذاری‌ها، سرمایه‌گذاری‌هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha