طراحی ربات‌ها با شناخت فضایی سرعت می‌گیرد

تهران- ایرنا- سومین‌ کارگاه آموزشی طراحی تکلیف شناخت فضایی در محیط واقعیت مجازی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شناخت فضایی از جمله‌ حوزه‌های مهم در علوم شناختی است که در طراحی سیستم‌های پیچیده‌ دیجیتال، طراحی ربات‌ها و نیز تعامل‌ بین انسان و رایانه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

امروزه به دلیل محدودیت‌های بسیاری که محیط‌های واقعی در بررسی ابعاد مختلف این حوزه دارند، تکلیف‌های مورد استفاده در ارزیابی‌های مورد نیاز در حوزه‌ شناخت فضایی، به‌ ویژه مسیریابی فضایی، عمدتا در محیط واقعیت مجازی (Virtual Reality) طراحی می‌شود، بازی‌های شناختی از جمله‌ محصولات تولید شده در این محیط است.

سومین ‌کارگاه‌ آموزشی طراحی تکلیفِ شناخت فضایی در محیط واقعیت مجازی، با حمایت ستاد علوم شناختی معاونت علمی و فناوری اواخر مهرماه امسال در پژوهشکده علوم شناختی و مغز دانشگاه شهیدبهشتی برگزار می‌شود.

در این کارگاه آموزشی نحوه‌ طراحی تکلیف در محیط واقعیت مجازی درقالب بازی‌های شناختی با محوریت حل مساله‌ در مسیریابی فضایی آموزش داده می شود.

در  این دوره آموزشی که 25 مهرماه در دانشگاه شهید بهشتی برپا می شود، همچنین به کمک ابزارهای آمار فضایی، نحوه‌ تحلیل داده‌های رفتاری و الگوهای فضایی استخراج شده از این تکلیف مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

در دو دوره گذشته این کارگاه آموزشی که تابستان امسال در این دانشگاه برگزار شد، پس از ارائه‌ مقدمه‌ای بر شناخت فضایی،  محیط واقعیت مجازی و مفاهیم اصلی آن، نحوه طراحی سؤالات پژوهشی و نیز مقدمات نرم‌افزار یونیتی و برنامه‌نویسی سی‌شارپ برای شرکت کنندگان تشریح شد.

علاقه مندان می توانند برای ثبت‌نام در سومین دوره این کارگاه آموزشی به سامانه کنفرانس‌ها و کارگاه‌های دانشگاه شهیدبهشتی بهآدرس http://conf.sbu.ac.ir/. مراجعه کنند.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha