وظیفه اصلی دانشگاه اسلامی رضوی تربیت نخبگان برای مقابله با تهاجم فرهنگی است

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: وظیفه اصلی دانشگاه اسلامی رضوی تربیت نخبگان در رشته‌های مورد نیاز جامعه و برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام احمد مروی روز دوشنبه در همایش آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه اسلامی رضوی در جمع دانشجویان و اساتید این دانشگاه افزود: تصور به حاشیه رفتن دین از متن جوامع یا سکولاریزم که تا قبل از انقلاب اسلامی در جهان شکل گرفته بود و گمان می رفت که فراگیر شود با وقوع انقلاب اسلامی رنگ باخت و دین مداری در جوامع رو به گسترش نهاد.

وی اظهار داشت: اما دشمنان انقلاب اسلامی ساکت ننشسته اند و با کمک ابزارهای مختلف در صدد مقابله با اثرات انقلاب اسلامی هستند، امروز در دنیای فناوری هر کس با یک موبایل با تمام جهان در ارتباط است و هزاران شبکه مجازی علیه دین تبلیغ می کنند و تلاش دارند با شبهه آفرینی در جوامع اسلامی بویژه بین جوانان آنها را از راه راست منحرف کنند لذا دانشگاه اسلامی رضوی باید بتواند نخبگانی تربیت کند که از پس تهاجم فرهنگی دشمن برآیند.

وی گفت: باید بتوانیم برای پاسخگویی همه مسایلی که مردم با آن درگیر هستند اعم از دینی، معرفتی و اجتماعی، مجتهد تربیت کنیم ما وظیفه تربیت قاضی و امام جمعه نداریم زیرا آنان از مجاری مخصوص خود تربیت می شوند لذا ما باید متخصص علوم معرفتی، کلامی، تفسیری، فرهنگی و اجتماعی تربیت کنیم تا بتوانند به شبهات و تیرهایی که از سوی دشمنان مغز جوانان ما را نشانه رفته اند پاسخ دهند. 

در این مراسم ضمن تجلیل از دانشجویان برگزیده المپیادی این دانشگاه، تفاهمنامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه اسلامی رضوی امضا شد.

افشین رحیمی، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی نیز در حاشیه این مراسم به خبر نگار ایرنا گفت: بر اساس این تفاهمنامه دانشجویان این دانشگاه می توانند از امکانات حرفه آموزی در رشته های هنر، صنایع دستی، صنعت، اصناف، کار آفرینی، فناوری اطلاعات و سایر رشته های مورد نیاز جامعه برخوردار شوند و در برنامه های زمان بندی شده تحت آموزش قرار گیرند. 

دانشگاه اسلامی رضوی دارای بیش از هزار و ۱۰۰ دانشجو است که در مقاطع کارشناسی تا دکتری رشته های مختلف علوم دینی و انسانی مشغول تحصیل می باشند و تعدادی از آنان از کشورهای پاکستان، افغانستان و سوریه هستند.

۶۰۷۰/۶۰۵۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha