والیبال ایران بازهم بدون معروف پیروز شد

تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ایران درحالی که سعید معروف را در اختیار نداشت، مقابل استرالیا به پیروزی رسید.

تیم ملی ایران امروز در چهارمین مسابقه خود در جام جهانی والیبال به مصاف استرالیا رفت و با نتیجه سه بر یک پیروز شد. ست‌های اول، سوم و چهارم این بازی ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران رقم خورد. ست دوم هم با برتری ۲۵ بر ۱۸ استرالیا رقم خورد.

ایگور کولاکوویچ برای این بازی تیم خود را با ترکیب جواد کریمی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا موذن به میدان فرستاد.

البته ابتدا پوریا یلی در ترکیب اصلی قرار داشت ولی پیش از آغاز بازی، یک تعویض انجام شد تا غفور به جای او وارد زمین شود. این دومین مسابقه پیاپی ایران در جام جهانی بود که کاپیتان تیم ملی به میدان نرفت و در هر دو مسابقه هم ایران به پیروزی رسید.

به این ترتیب ایران با ۲ برد و ۶ امتیاز به صورت موقت به رده هفتم جدول رده‌بندی صعود کرد.

ست اول (ایران ۲۵ - استرالیا ۲۲)

بازیکنان ایران در این ست عملکرد خوبی در زدن سرویس داشتند. همین موضوع باعث شد دریافت حریف به شدت دچار مشکل شود. دفاع روی تور ایران هم نقش موثری در متوقف کردن حملات حریف داشت. اسفندیار اگرچه اشتباهاتی در زدن اسپک داشت ولی بازیکن موفقی در ست اول بود و در دفاع، سرویس و حمله امتیازات زیادی کسب کرد. کریمی هم علاوه بر اینکه به عنوان پاسور، به خوبی حملات ایران را برنامه‌ریزی می‌کرد، در دفاع، حمله و سرویس هم نمایش خوبی داشت.

ست دوم (ایران ۱۸ - استرالیا ۲۵)

در این ست توپ‌گیری و دریافت در تیم ایران مشکلات زیادی داشت. تعداد اشتباهات بازیکنان در حمله نیز به شدت بالا رفت. به دلیل اینکه توپ به خوبی در اختیار پاسور قرار نمی‌گرفت، کریمی مجبور بود بیشتر با توپ‌های بلند برای حمله برنامه‌ریزی کند و به همین دلیل مدافعین استرالیا به راحتی می‌توانستند مقابل اسپک‌های ایران را سد کنند.

ست سوم (ایران ۲۵ - استرالیا ۱۸)

ست سوم را باید ست سرویس‌های دیدنی امیر غفور بنامیم. در هفت امتیاز پایانی، غفور در خط سرویس قرار گرفت و با نمایش درخشان خود زمین کسب امتیازات پی‌درپی ایران را ایجاد کرد. مارک لبدف سرمربی استرالیا تلاش کرد با درخواست وقت استراحت، کار غفور را دچار مشکل کند ولی او همچنان با قدرت ادامه داد. اسفندیار در این امتیازات پایانی دو اسپک درخشان زد و آخرین امتیاز ست را هم او کسب کرد.

ست چهارم (ایران ۲۷ - استرالیا ۲۵)

بازیکنان جوان ایران با روحیه و اعتماد به نفس بالا، بر بازی مسلط بودند اما لوک پری لیبروی استرالیا نمایش درخشانی داشت و و با توپ‌گیری‌های خود مشکلات زیادی در راه کسب امتیازات ایران ایجاد می‌کرد. استرالیا در دفاع و حمله هم خوب کار کرد و باعث شد ست چهارم نفس‌گیر و طولانی شود. اما در نهایت دفاع روی تور ایران بود که آخرین امتیاز بازی را به دست آورد و پیروزی را به نام شاگردان کولاکوویچ ثبت کرد.

نتایج و برنامه مسابقات تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ والیبال

سه‌شنبه ۹ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران ۱ - روسیه ۳

چهارشنبه ۱۰ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران ۱ - مصر ۳

جمعه ۱۲ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران ۳ - کانادا ۱

شنبه ۱۳ مهر ساعت ۱۱:۳۰، ایران ۳ - استرالیا ۱

یکشنبه ۱۴ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران - برزیل

چهارشنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۲:۳۰، ایران - آمریکا

پنجشنبه ۱۸ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران - تونس

جمعه ۱۹ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران - آرژانتین

یکشنبه ۲۱ مهر ساعت ۱۳:۵۰، ایران - ژاپن

دوشنبه ۲۲ مهر ساعت ۹:۳۰، ایران - ایتالیا

سه‌شنبه ۲۳ مهر ساعت ۷، ایران - لهستان

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از ۹ تا ۲۳ مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما ژاپن برگزار می‌شود. ۱۲ تیم حاضر در این مسابقات به صورت دوره‌ای به مصاف هم می‌روند.

میزبانی جام جهانی والیبال به غیر از دو دوره اول که در لهستان و آلمان شرقی برگزار شد، به صورت دائمی به عهده ژاپن قرار دارد. روسیه با ۶ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات محسوب می‌شود.

ایران تا کنون سه بار در جام جهانی والیبال شرکت کرده است. تیم ملی والیبال ایران در سال ۱۹۹۱ یازدهم، در جام جهانی ۲۰۱۱ نهم و در سال ۲۰۱۵ هشتم شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha