آمریکا چهارمین باخت والیبال ایران را رقم زد

تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا شکست خورد تا چهارمین باخت تیم در جام جهانی ثبت شود.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۲:۳۰ امروز در ششمین مسابقه خود در جام جهانی به مصاف آمریکا رفت و با نتیجه سه بر یک شکست خورد. ست‌های اول، سوم و چهارم این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۲ به سود آمریکا رقم خورد و ایران فقط در ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ حریف خود را شکست داد.

ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با ترکیب اولیه جواد کریمی، امیرحسین اسفندیار، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی و محمدرضا حضرت‌پور به میدان فرستاد.

در سوی دیگر میدان، آمریکا با همه ستاره‌های خود به میدان آمده بود. آرون راسل، متیو اندرسون، مکسول هولت، دیوید اسمیت، میکا کریستنسن، گرت موآگوتوتیا و اریک شوجی بازیکنانی بودند که جان اسپرو سرمربی آمریکا به عنوان ترکیب اولیه تیم خود راهی میدان کرده بود.

ایران که در این دوره از مسابقات، به دلیل غیبت سید محمد موسوی، از ابتدا با ترکیب ناقص و ۱۳ بازی شرکت کرده بود، با مصدومیت سعید معروف و فرهاد قائمی، فقط ۱۱ بازیکن برای حضور در میدان دارد.

در مسابقه امروز ایران به شدت در دریافت توپ مشکل داشت و بازیکنان آمریکا، با سرویس‌های خود روند بازی تیم ایران را مختل کرده بودند. حملات شاگردان کولاکوویچ بسیار پراشتباه بود و در سوی دیگر میدان،‌ دفاع روی تور آمریکا عملکرد موفقی داشت.

ایران تا روز ششم مسابقات، چهار بازی مقابل روسیه، مصر، برزیل و آمریکا را شکست خورده و مقابل استرالیا و کانادا پیروز شده است.

نتایج و برنامه مسابقات تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۹ والیبال

سه‌شنبه ۹ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران ۱ - روسیه ۳

چهارشنبه ۱۰ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران ۱ - مصر ۳

جمعه ۱۲ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران ۳ - کانادا ۱

شنبه ۱۳ مهر ساعت ۱۱:۳۰، ایران ۳ - استرالیا ۱

یکشنبه ۱۴ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران ۱ - برزیل ۳

چهارشنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۲:۳۰، ایران 1 - آمریکا 3

پنجشنبه ۱۸ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران - تونس

جمعه ۱۹ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران - آرژانتین

یکشنبه ۲۱ مهر ساعت ۱۳:۵۰، ایران - ژاپن

دوشنبه ۲۲ مهر ساعت ۹:۳۰، ایران - ایتالیا

سه‌شنبه ۲۳ مهر ساعت ۷، ایران - لهستان

میزبانی جام جهانی والیبال به غیر از دو دوره اول که در لهستان و آلمان شرقی برگزار شد، به صورت دائمی به عهده ژاپن قرار دارد. روسیه با ۶ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات محسوب می‌شود.

ایران تا کنون سه بار در جام جهانی والیبال شرکت کرده است. تیم ملی والیبال ایران در سال ۱۹۹۱ یازدهم، در جام جهانی ۲۰۱۱ نهم و در سال ۲۰۱۵ هشتم شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha