تولیت آستان قدس رضوی با تیم مدال آور ایران در مسابقات جهانی روبوکاپ دیدار کرد

مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی روز پنجشنبه با اعضای تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین که در مسابقات جهانی روبوکاپ ۲۰۱۹ استرالیا پنج مدال کسب کردند در تالار ولایت حرم مطهر رضوی دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الاسلام احمد مروی در این دیدار با قدردانی از این ورزشکاران جوان گفت: پیروزی شما در این رقابت‌ها، موفقیت و توفیق ملت و کشور ایران اسلامی است که به سبب این اقدام بزرگ باید به شما تبریک گفت.

وی افزود: مقایسه رتبه علمی ایران در قبل و بعد از انقلاب اسلامی گواه تأثیرگذاری انقلاب بر شکوفایی استعدادهای جوانان کشور است.

وی اظهار داشت: دشمن، پیشرفت، سربلندی، شکوفایی و سرافرازی ایران را نمی‎خواهد و تلاش دارد دانش و فناوری تنها در آمریکا و اروپا وجود داشته باشد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دشمن تلاش می کند با فریب و تطمیع نخبگان کشور را جذب کند، گاهی دست به ترور دانشمندان و نخبگان هسته‌ ای ما می‌زند و گاهی نیز با اعمال تحریم‌ های مختلف در مسیر رشد علمی ایران اسلامی مانع ایجاد می کند.

وی با تاکید بر ضرورت آشنا کردن نسل جوان با سابقه علمی و تمدنی ایران و اسلام افزود: جوانان باید با پیشینه علمی و دانش کشور آشنا شوند، روزگاری که در کشورهای اسلامی کتابخانه‌ هایی با ده‌ ها هزار عنوان کتاب وجود داشته در تمام اروپا یک کتابخانه نیز نبوده و کشوری با نام آمریکا در جهان وجود نداشته است.

وی اظهار داشت: گام اول انقلاب اسلامی استقلال سیاسی بود که موفق به کسب آن شدیم، گام دوم استقلال علمی است که لازمه استمرار استقلال سیاسی و اقتصادی می باشد.

حجت الاسلام مروی گفت: رهبر معظم انقلاب پیوسته بر توانمندی کشور در تولید علم و دانش سفارش می کنند و همواره نسبت به رفع مشکلات و دغدغه‌ های نخبگان کشور تاکید دارند.

اهدای مدال‌های جهانی روبوکاپ به موزه آستان قدس رضوی

اعضای تیم روبوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این مراسم پنج مدال خود از مسابقات جهانی ۲۰۱۹ استرالیا را به موزه آستان قدس رضوی هدیه کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم، اهدای مدال‌های جهانی تیم روبوکاپ این دانشگاه به آستان قدس رضوی را نشان از ارادت نخبگان جوان کشور به ساحت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دانست.

محمدمهدی طهرانچی با اشاره به اهمیت توجه به نخبگان جوان کشور گفت: نگاه خاص رهبر معظم انقلاب به نخبگان موجب توجه مردم به این قشر شده است تا همگان بدانند این جوانان در تولید علم و فناوری پیشگام هستند. 

وی افزود: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی به واسطه رهبری حضرت امام(ره) و نیز رهبر معظم انقلاب، کشور دچار یک تحول علمی شد.

او اضافه کرد: قبل از انقلاب اسلامی، ایران در دنیای علم حضور نداشت، دانشگاه‌ های کشور، ترجمه ‎محور بودند و دانشگاه‌ هایی که به واسطه مستشاران در ایران تأسیس شده بود تنها پیشرفت ‌های غرب را روایت می‌کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جوانان نخبه از تولید مقاله به سمت تولید محصولات فناورانه حرکت کرده اند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران خود را به عنوان یک کنشگر جدید در عرصه علم و فناوری دنیا مطرح کرد به حدی که غرب ایران را تهدیدی برای خود به شمار آورد.

طهرانچی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی پیشگام عرصه پیشرفت در علم و فناوری است که توانمندی هایش در رشته روباتیک به عنوان صحنه آموزش فناوری و عرصه محصولات فناورانه بروز بیشتری پیدا کرده است.

وی ادامه داد: جوانان دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی  این توان را در مسابقات بین‌المللی و در شرایط تحریم به رخ جهانیان کشیدند.

او اضافه کرد: اعضای تیم روباتیک دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده جوانان علمی کشور هستند و به پابوس امام رضا (ع) آمده‌ اند تا ارادت خود را به محضر امام رضا (ع) نشان دهند.

در مسابقات جهانی روبوکاپ ۲۰۱۹ استرالیا که تیر ماه امسال در دو بخش لیگ‌های دانش‌آموزی و دانشجویی برگزار شد تیم MRL دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در بخش‌های روبات‌های صنعتی، روبات انسان‌ نما، روبات فوتبالیست، روبات‌های شبیه‌ ساز و امدادگر مجازی با تیم‌هایی از کشورهای هلند، سنگاپور، آلمان، فرانسه، چین، ژاپن، آلمان، اندونزی و استرالیا به رقابت پرداخت و موفق به کسب پنج مدال شد.

۷۴۸۹/۶۰۵۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha