والیبال ایران بازی برده را به تیم دوم ایتالیا باخت

تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ایران در دهمین بازی خود در جام جهانی، با نتیجه سه بر دو مقابل ایتالیا شکست خورد.

تیم ملی ایران از ساعت ۹:۳۰ امروز در دهمین مسابقه خود در جام جهانی والیبال به مصاف ایتالیا رفت. ست‌های اول و دوم این بازی با امتیازات ۲۷ بر ۲۵ و ۲۹ بر ۲۷ به سود ایران رقم خورد اما ایتالیا در دو ست بعدی با امتیازات ۳۰ بر ۲۸ و ۲۵ بر ۱۷ پیروز شد تا کار به ست پنجم کشیده شود. ست پنجم هم با امتیاز ۱۵ بر ۱۳ به سود ایتالیا پایان یافت تا ششمین شکست ایران در این دوره از مسابقات ثبت شود.

ایتالیا در این مسابقات بسیاری از ستاره‌های خود مثل ایوان زایتسف، عثمانی خوانتورنا، سیمونه جیانلی، سالواتوره روسینی و متئو پیانو را در اختیار ندارد و در واقع با تیم دوم خود در جام جهانی شرکت کرده است.

ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، علی‌اصغر مجرد و محمدرضا موذن روانه میدان کرد.

ایران با این شکست و البته به خاطر کسب یک امتیاز، با ۴ برد و ۱۲ امتیاز یک پله در جدول بده‌بندی صعود کرد و در رده هفتم قرار گرفت.

ست اول (ایران ۲۷ - ایتالیا ۲۵)

ایتالیا تا آستانه پیروزی در این ست رفت،‌ ولی ایران برنده شد. شاگردان جیانلورنزو بلنجینی با تکیه بر سرویس‌های خود، عملکرد تیم ایران را دچار مشکل کردند و با ایجاد فاصله امتیازی،‌ تا امتیاز ۲۴ بر ۲۲ نیز پیش رفتند. ولی عملکرد درخشان عبادی‌پور در امتیازات پایانی، ایران را به پیروزی رساند. در چند امتیاز پایانی، بیشتر پاس‌ها به این بازیکن ختم می‌شد و او هم نمایش کم‌اشتباهی در زدن اسپک داشت. در اوایل ست،‌ پوریا فیاضی هم به جای اسفندیار وارد بازی شده بود.

ست دوم (ایران ۲۹ - ایتالیا ۲۷)

این ست را باید ست اسپک‌های عبادی‌پور و دفاع‌های مجرد بنامیم. این دو بازیکن با عملکرد درخشان خود بیش از ۱۵ امتیاز کسب کردند. سه امتیاز اول ست دوم، با نمایش درخشان عبادی‌پور در زدن سرویس، به حساب ایران واریز شد. این بازیکن تا پایان ست، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشت و آخرین امتیاز را هم خودش کسب کرد. در این ست هم، مانند ست اول، ایتالیا با نتیجه ۲۴ بر ۲۲ پیش بود ولی مجرد با دو دفاع روی تور، کار را به تساوی کشاند تا در نهایت، عبادی‌پور کار را تمام کند.

ست سوم (ایران ۲۸ - ایتالیا ۳۰)

تیم ملی ایران با عملکرد خوب در دریافت و حمله، بر بازی تسلط کامل داشت و از اشتباهات حریف هم به خوبی بهره برد. این شرایط تا حدود امتیاز ۲۰ هم جریان داشت ولی در اواخر ست، بازیکنان ایتالیا با زدن سرویس‌های ریسکی، دریافت ایران را دچار مشکل کردند. بالا رفتن تعداد اشتباهات فردی در تیم ایران و عملکرد خوب ایتالیایی‌ها در زدن اسپک، باعث شد ایران که تا آستانه پیروزی در مسابقه پیش رفته بود، ست سوم را به حریف خود واگذار کند.

ست چهارم (ایران ۱۷ - ایتالیا ۲۵)

ایران اسیر عملکرد درخشان ایتالیا در توپ‌گیری و دفاع روی تور شد. حملات این تیم هم کم‌اشتباه بود و فاصله امتیازات بیشتر و بیشتر می‌شد. در امتیاز ۱۷ بر ۱۱، کولاکوویچ دو تعویضه انجام داد و پوریا یلی و جواد کریمی را به جای معروف و غفور به میدان فرستاد. در امتیاز بعدی هم اسفندیار به جای فیاضی وارد بازی شد. این تغییرات تا حدودی روند بازی را عوض کرد ولی فاصله امتیازات دو تیم خیلی زیاد بود و جبران آن دشوار. در امتیاز ۲۲ بر ۱۶،‌ اسفندیار هنگام توپ‌گیری به شدت از ناحیه کتف دست چپ خود مصدوم شد و از بازی بیرون رفت تا فیاضی به جای او وارد زمین شود. در نهایت هم ایران در ستی که حرف چندانی برای گفتن نداشت، با فاصله ۸ امتیازی از حریف خود باخت.

ست پنجم (ایران ۱۳ - ایتالیا ۱۵)

بازی پراشتباه ایران در این ست هم ادامه یافت. دریافت‌های ایران بسیار ضعیف بود و همین موضوع باعث شد در معروف نتواند حملات خوبی برنامه‌ریزی کند. در سوی دیگر میدان، ایتالیا در زدن سرویس بابرنامه و در حمله مقتدر بود و شیرازه تیم کولاکوویچ را از هم پاشاند.

نتایج و برنامه مسابقات تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۹

سه‌شنبه ۹ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران ۱ - روسیه ۳

چهارشنبه ۱۰ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران ۱ - مصر ۳

جمعه ۱۲ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران ۳ - کانادا ۱

شنبه ۱۳ مهر ساعت ۱۱:۳۰، ایران ۳ - استرالیا ۱

یکشنبه ۱۴ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران ۱ - برزیل ۳

چهارشنبه ۱۷ مهر ساعت ۱۲:۳۰، ایران ۱ - آمریکا ۳

پنجشنبه ۱۸ مهر ساعت ۸:۳۰، ایران ۳ - تونس ۰

جمعه ۱۹ مهر ساعت ۵:۳۰، ایران ۳ - آرژانتین ۲

یکشنبه ۲۱ مهر ساعت ۱۳:۵۰، ایران ۱ - ژاپن ۳

دوشنبه ۲۲ مهر ساعت ۹:۳۰، ایران ۲ - ایتالیا ۳

سه‌شنبه ۲۳ مهر ساعت ۷، ایران - لهستان

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از ۹ تا ۲۳ مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما ژاپن برگزار می‌شود.

میزبانی جام جهانی والیبال به غیر از دو دوره اول که در لهستان و آلمان شرقی برگزار شد، به صورت دائمی به عهده ژاپن قرار دارد. روسیه با ۶ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات محسوب می‌شود.

ایران تا کنون سه بار در جام جهانی والیبال شرکت کرده است. تیم ملی والیبال ایران در سال ۱۹۹۱ یازدهم، در جام جهانی ۲۰۱۱ نهم و در سال ۲۰۱۵ هشتم شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha