بازدید تولیت آستان قدس رضوی از ایستگاه 
های خدمت رسانی به زایران پیاده امام رضا(ع)

مشهد-ایرنا- تولیت استان قدس رضوی از ایستگاه ها و ستاد مرکزی خدمت رسانی به زایران پیاده امام رضا(ع) در داخل و خارج از مشهد دیدن کرد.

آستان قدس رضوی روز یکشنبه گزارش داد: حجت الاسلام  احمد مروی با حضور در ایستگاه خدمت‌رسان جواد الائمه(ع) کفشداران حرم مطهر رضوی واقع در کیلومتر ۴۰ جاده نیشابور، از روند خدمت‌رسانی به زائران پیاده در این ایستگاه بازدید و با زائر حاضر در این ایستگاه به گفت‌وگو پرداخت.

ایستگاه جواد الائمه(ع) ظرفیت اسکان دو هزار زائر را دارد و روزانه در وعده‌های صبحانه، ناهار و شام به همراه میان وعده از زائران رضوی میزبانی می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی سپس با حضور در مجموعه میقات الرضا(ع) از روند خدمت‌رسانی خادمان دربان حرم رضوی در این مجموعه بازدید کرد، مجموعه میقات الرضا(ع) ظرفیت اسکان روزانه ۴۵۰ زائر به همراه پذیرایی با غذای گرم و میان وعده را دارد.

حجت السلام  مروی همچنین از ایستگاه جامع خدمات زائر جوانان رضوی در مشهد بازدید و از نزدیک در جریان خدمت‌رسانی به زائران در این ایستگاه قرار گرفت.

 این موکب با اسکان دو هزار و ۲۰۰ نفر از بانوان، استقرار تیم پزشکی، پذیرایی روزانه در سه وعده، توزیع چای و شرب و اجرای برنامه‌های فرهنگی به زائران ایام پایانی ماه صفر خدمت‌رسانی می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی امروز همچنین از ستاد مرکزی خدمت‌رسانی به زائرین پیاده بازدید و از نزدیک فرآیند کامل جریان خدمت، از ثبت نام خادمیاران افتخاری رضوی تا استقرار در مراکز خدمتی و موکب‌ها را مورد بررسی قرار داد.

این ستاد، وظیفه ساماندهی خادمیاران براساس تخصص‌های مختلف از ‌جمله پزشکی، فرهنگی، درمانی، اطعام، راهنمای زائر، خدمات مشاوره، اسکان، کودک، خیاطی و تعمیر لباس و حمل و نقل را برای خدمت به زائران پیاده دهه آخر صفر برعهده دارد.

ستاد مرکزی خدمت‌رسانی به زائران پیاده با عنوان "جهاد خدمت" از ابتدای دهه پایانی صفر تا کنون بیش از ۲۰ هزار فرصت خدمت برای زائران پیاده رضوی فراهم کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha