شاخص بورس به مدار رشد بازگشت

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (سه شنبه) ۶۵۶ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۵ هزار و ۳۳۳ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۹۲۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۲ هزار و ۳۵۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۳۷۲ واحد افزایش به ۸۵ هزار و ۶۸۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۲۴۹ واحد رشد به ۵۷ هزار و ۲۹۶ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز ۸۷۵ واحد افزایش به رقم ۳۴۹ هزار و ۴۹۳ واحد رسید، شاخص بازار اول ۳۳۸ واحد و شاخص بازار دوم یک هزار و ۹۵۹ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، بانک ملت (وبملت) با ۱۴۹ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۱۲ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۶۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۶۵ واحد، س. صنایع شیمیایی ایران(شیران) با ۵۸ واحد و پتروشیمی نوری (نوری) با ۵۵ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل بانک پارسیان (وپارس) با ۹۱ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۴ واحد، پتروشیم جم (جم) با ۴۱ ، پالایش نفت اصفهان(شپنا) با ۳۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۲ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، مس شهید باهنر، صنایع شیمیایی ایران، بانک صادرات ایران و بانک اقتصاد نوین در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۱۶۰ میلیون و ۹۴۹ هزاربرگه سهم به ارزش یک میلیارد و ۷۰۳ میلیون ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز کمتر از یک واحد مثبت بود و بر روی کانال سه هزار و ۸۸۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۸۱۲ میلیون و ۲۵۲ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۶ هزار و ۹۹۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، قاسم ایران (قاسم) و بیمه کوثر (کوثر) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی دماوند (دماوند)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی مارون (مارون) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص برجاگذاشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha