۱۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۷
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83546838
۰ نفر

برچسب‌ها

سوگواره ملی خاتون رضوی در مشهد برگزار شد

مشهد- ایرنا- سوگواره ملی فرهنگی خاتون رضوی با موضوع نقش زن در تبیین فرهنگ رضوی به همت مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در اردوگاه باغ خاتون مشهد برگزار شد.

مدیر باغ اردوگاه خاتون روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: نخستین سوگواره فرهنگی خاتون رضوی با موضوع نقش زن در تبیین فرهنگ رضوی از ششم تا شانزدهم آبان ماه با حضور برگزیدگان زن جشنواره‌های مرتبط با فرهنگ رضوی برگزار شد.

معصومه بائدی افزود: زنانی که در ۱۱ دوره جشنواره انتخاب کتاب سال رضوی و ۱۷ دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) حضور یافته‌ و صاحب آثار برجسته و برگزیده از این رویدادها بودند جواز شرکت در سوگواره ملی فرهنگی خاتون رضوی را یافتند.

وی اضافه کرد: در نهایت ۷۸ زن در رده‌های مختلف سنی از ۱۴ استان کشور با ۱۴۷ اثر در ۱۵ رشته سه بخش ادبی، هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی نخستین سوگواره فرهنگی خاتون رضوی حضور یافتند و آثار خود را در نمایشگاهی در معرض بازدید قرار دادند.

مدیر باغ اردوگاه خاتون رضوی گفت: پایان بخش این سوگواره دیدار ۳۴ نفر از بانوان برگزیده آن با تولیت آستان قدس رضوی در شب گذشته بود که در این دیدار این بانوان از رهنمودهای حجت الاسلام مروی بهره‌مند شدند.

بائدی افزود: سوگواره فرهنگی خاتون رضوی با رویکرد تبیین نقش بانوان در ترویج فرهنگ رضوی با محوریت زندگانی حضرت رضا (ع) برگزار شده و جزء برنامه‌های آستان قدس رضوی در دهه پایانی ماه صفر به شمار می رود که اطلاق عنوان سوگواره برای این رویداد، همزمانی آن با ایام شهادت امام رضا(ع) است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha