بازگشت شاخص بورس به کانال ۳۰۲ هزار واحد

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) چهار هزار و ۵۴۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۲ هزار و ۳۴۰ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۷۳۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۹ هزار و ۵۴۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲ هزار و ۷۸۰ واحد کاهش به ۸۵ هزار و ۴۳۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با  یک هزار و ۸۵۹ واحد افت به ۵۷ هزار و ۱۲۷ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز ۶ هزار و ۷۷۱ واحد کاهش به رقم ۳۵۰ هزار و ۲۵۴ واحد رسید، شاخص بازار اول ۲ هزار و ۷۸۵ واحد و شاخص بازار دوم ۱۱ هزار و ۵۷۸ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۱۱ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۱۰۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۹ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۵۱ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل شبندر (پالایش نفت بندرعباس) با ۱۷۴ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۱۶۳ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۱۶۰ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۱۳۹ واحد و سایپا (خساپا) با ۱۰۸ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، ایران خودرو، بانک اقتصاد نوین، صنایع شیمیایی ایران و پالایش نفت اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۷۹ میلیون و ۲۵۲ هزار برگه سهم به ارزش یک هزار و ۸۶۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۸۳ واحد افت داشت و بر روی کانال سه هزار و ۸۵۱  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۹۲۳ میلیون و ۶۴۷ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۶ هزار و ۶۹۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، پتروشیمی مارون (مارون)، فرابورس ایران (فرابورس) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پالایش نفت لاوان (شاوان) و پالایش نفت شیراز (شراز) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha