رشد شاخص بورس سرعت گرفت

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۲ هزار و ۷۰۳ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۰۸ هزار و ۴۷۷ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲ میلیارد و ۹۸۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۵ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲ هزار و ۱۶۲ واحد افزایش به ۹۱ هزار و ۴۶۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با  یک هزار و ۴۴۵ واحد رشد به ۶۱ هزار و ۱۴۸ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با سه هزار و ۹۱۰ واحد افزایش به رقم ۳۶۰ هزار و ۲۳۱ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۴۵۸ واحد افزایش و شاخص بازار دوم، هفت هزار و ۷۷۸ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۷۶ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۱۵۸ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۴۱ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۰۲ واحد، سایپا (خساپا) با ۹۱ واحد و لابراتور داروسازی دکتر عبید (دعبید) با ۸۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۰۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۷۴ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۶۴ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۶۳ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۶۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ماشین سازی اراک، بانک صادرات ایران، بانک اقتصاد نوین و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۸۰  میلیون برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۵۲ واحد رشد داشت و بر روی کانال سه هزار و ۹۹۹  واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۲۷۶ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۷۸۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی مارون (مارون)، صنایع ماشین‌های اداری ایران (مادیرا)، بیمه کوثر (کوثر)، گروه صنایع کاغذ پارس (چکاپا) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)  بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا) و پالایش نفت لاوان (شاوان) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha