چراغ سبز بورس در آذربایجان‌غربی

ارومیه - ایرنا - مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: شاخص کل بورس استان طی هفته گذشته در مقایسه با هفته پیش از آن با 6 هزار و 233 واحد افزایش به 311 هزار و 230 واحد رسید.

وحید جوادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طی هفته گذشته شاخص بازار در فرابورس نیز افزایش 111 واحدی را تجربه کرد، افزود: این شاخص نیز به چهار هزار و 61 واحد رسید.

وی با بیان اینکه هفته گذشته بیش از 39 میلیون و 793 هزار سهم و حق تقدم سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی در آذربایجان‌غربی معامله شد، بیان کرد: ارزش معاملات بورسی طی هفته گذشته در استان بیش از 232 میلیارد ریال بود.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت در بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ۱۲ کارگزار از ۱۵ ایستگاه معاملاتی، سهام و حق‌تقدم بیش از 268 شرکت بورسی و فرابورسی را معامله کردند، افزود: در این مدت نمایندگی شرکت کارگزاری مفید بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با 17 درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه 41 درصد کل معاملات در هفته گذشته مربوط به خرید بود، بیان کرد: طی این مدت سهام شرکت پارس دارو با هفت درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه‌ای قرار داشت.

شاخص بورس آذربایجان غربی از اواسط آبان امسال فراتر از ۳۰۵ هزار واحد شده و حتی ۳۰۷ هزار واحد را نیز تجربه کرده بود.

بورس منطقه‌ای آذربایجان‌غربی در ۲۲ اسفند سال ۱۳۸۳ شمسی با همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری این استان تاسیس شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha