ربودن  ۱۷ ماهیگیر یمنی توسط ائتلاف سعودی در بندر الحدیده

تهران-ایرنا-وزارت شیلات دولت نجات ملی یمن روز جمعه اعلام کرد، نیروهای ائتلاف سعودی ۱۷ ماهیگیر یمنی در جزیره «حنیش» در استان «الحدیده» واقع در غرب یمن را بازداشت کرده‌اند.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی "المسیره" این وزارت‌خانه یمنی ضمن محکوم کردن این اقدام ائتلاف سعودی در بازداشت صیادان یمنی، اعلام کرد، اقدامات خودسرانه متجاوزان، بازداشت ، بازجویی و شکنجه ماهیگیران و مصادره ماهیان صید شده  مغایر با تمامی قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی است.

این بیانیه می‌افزاید: ائتلاف متجاوز سعودی، این ماهیگیران که همچنان در بازداشت هستند، برای بازجویی به نیروهای امنیتی دولت عبدربه منصور هادی در "الخوخه" تحویل داده‌است.

وزارت شیلات دولت نجات ملی یمن از سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری خواست برای آزادی این ماهیگیران وارد عمل شده و مانع از تکرار این‌گونه اقدامات مجرمانه علیه ماهیگیران یمنی شوند.

شیلات در پایان اعلام کرد که ما تنظیم دادخواست در دادگاه‌های بین‌المللی برای شکایت از ائتلاف سعودی و حمایت از ماهیگیران یمنی را حق خود می دانیم.

ائتلاف متجاوز سعودی ۱۲ اردیبهشت ماه گذشته نیز ۱۵۰ ماهیگیر یمنی را در جنوب غربی جزیره "الطرفه" از توابع شهرستان "الدریهمی" در جنوب الحدیده، ربوده بود.

جنبش انصارالله یمن این اقدام ائتلاف سعودی را خلاف توافق‌نامه آذرماه گذشته استکهلم سوئد می‌داند.

متجاوزان سعودی درصدد است منابع درآمد قشرهای مختلف مردم یمن از جمله ماهیگیران را نابود کند تا شاید بتواند به زعم باطل خود آنان را به زانو در آورد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha