دیپلماسی ایثار، دستور کار جشنواره سرخ‌ نگاران

تهران - ایرنا - مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران شعار جشنواره سرخ نگاران را «ادبیات ایثار و شهادت و محور توسعه فرهنگی» اعلام کرد و گفت: دیپلماسی ایثار در این جشنواره هدف‌گذاری شده است.

رحیم نریمانی در سومین نشست دست‌اندرکاران برپایی جشنواره بین‌المللی «سرخ نگاران» به میزبانی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه کتاب و نشر به سمت حمایت و توانمندسازی و آموزش‌وپرورش استعدادها و نوقلمان سوق پیدا کرده است.
وی شعار جشنواره سرخ نگاران را «ادبیات ایثار و شهادت؛ محور توسعه فرهنگی» اعلام کرد و گفت: دیپلماسی ایثار نیز در این جشنواره هدف‌گذاری شده و رایزنی‌هایی با وزارت امور خارجه در این زمینه صورت گرفته است. در این زمینه ظرفیت رایزن‌های فرهنگی نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد.
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران از همکاری و مشارکت حوزه هنری تبلیغات اسلامی در این زمینه قدردانی کرد.

نریمانی جشنواره بین‌المللی کتاب «سرخ نگاران» را به ظهور رساندن ادبیات ایثار و شهادت در توسعه فرهنگی عنوان کرد و گفت: ۱۵ دستگاه فرهنگی در سطح کشور از این رویداد حمایت می‌کنند.

این جشنواره قرار است طی روزهای آینده برگزار شود.

حوزه بین‌المللی جشنواره سرخ نگاران حائز اهمیت
رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این نشست ضمن قدردانی از بنیاد شهید و امور ایثارگران و نشر شاهد برای برپایی این جشنواره گفت: حوزه بین‌المللی این رویداد حائز اهمیت و توجه مضاعف است و با استفاده از ظرفیت‌های مراکز انتشاراتی داخل و خارج از کشور می‌تواند تقویت شود.

محسن مؤمنی شریف با اعلام حمایت از جشنواره سرخ نگاران گفت: حوزه هنری به‌عنوان یکی از مشارکت کنندگان در برپایی جشنواره در دو سطح همکاری خواهد داشت.
وی ادامه داد: کتابخانه جنگ حوزه هنری میزبان جلسات داوری آثار است و با توجه به وجود بیش از ۲۵۰۰ اثر حوزه ایثار و شهادت که در جامعه آماری جشنواره هستند کمک شایانی خواهد داشت.
مؤمنی شریف افزود: حوزه هنری در میزبانی مراسم اختتامیه جشنواره هم با بنیاد شهید و امور ایثارگران کمال همکاری را خواهد داشت و میزبانی این مراسم را بر عهده داریم.

جشنواره سرخ‌نگاران نگاه جامع و کاملی به حوزه ایثار و شهادت دارد
دبیر علمی جشنواره سرخ نگاران در این نشست با بیان اینکه جشنواره سرخ‌نگاران نگاه جامع و کاملی به حوزه ایثار و شهادت دارد، گفت: جشنواره سرخ‌نگاران که در واقع کتاب سال ایثار و شهادت است، جشنواره جشنواره‌هاست و قرار است نمای کلی از حوزه ایثار و شهادت را نمایش دهد.

سید محمد میرکاظمی انگیزه‌دهی و کیفی‌سازی محتوای آثار تولید شده در حوزه کتاب را از اهداف جشنواره برشمرد و همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بسیار با اهمیت توصیف کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha