آغاز رقابت بیش از۶ هزار نفر قرآن‌ آموز در خوزستان همزمان با سراسر کشور

اهواز- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: همزمان با سراسر کشور، تعداد ۶ هزار و ۲۰۰ نفر در هجدهمین آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم استان شرکت می‌کنند.

محمد جوروند روز جمعه در جریان هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم اهواز که در محل مجتمع مذهبی امام حسین(ع) حوزه علمیه آیت الله کعبی برگزار شد، اظهارداشت: در این دوره از رقابت‌ها در این آزمون ۶ هزار و ۲۰۰ قرآن آموز در ۱۶ رشته و ۱۸ حوزه استان خوزستان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه این دوره از آزمون ها در دو نوبت صبح و ظهر برگزار می‌شوند، گفت: این رقابت ها از امروز جمعه آغاز و تا ۱۳ بهمن‌ماه در شهرهای آبادان، اندیمشک، اهواز، بندرماهشهر، بهبهان، خرمشهر، دزفول، هویزه، رامهرمز، شوشتر، مسجدسلیمان، امیدیه، گتوند، حمیدیه، آغاجاری و کارون ادامه خواهد داشت.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به اینکه نتایج هر حوزه ۴۸ ساعت بعد اعلام خواهد شد، گفت: بخش کتبی این دوره از آزمون سراسری قرآن در رشته‌های تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه، حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم، ‌ حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ پنج جزء آخر، حفظ پنج جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول و حفظ کل قرآن کریم اختصاص دارد.

بر اساس این گزارش، بخش کتبی هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت صبح امروز، ۱۱ بهمن‌ماه به صورت همزمان در بیش از ۳۸۰ شهر کشور در گروه‌های ترجمه و مفاهیم قرآن، معارف اهل بیت(ع) و حفظ قرآن کریم برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha