رئیس جماعت اسلامی پاکستان، طرح ترامپ را فریب قرن خواند

اسلام‌آباد - ایرنا - نایب رئیس جماعت اسلامی پاکستان روز شنبه طرح دونالد ترامپ موسوم به معامله قرن را درمساله فلسطین به شدت محکوم کرد و افزود: جهان اسلام امروز شاهد بزرگترین فریب قرن است.

"لیاقت بلوچ"روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام‌آباد افزود: حمایت متحدان ترامپ از معامله قرن به ویژه آنانی که در منطقه هستند، هرگز به حل مساله فلسطین کمکی نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: اقدامات آمریکایی‌ها به ویژه تحرکات دولت ترامپ همواره بر تامین منافع نامشروع خود در منطقه و مراقبت از رژیم غیرقانونی صهیونیستی معطوف است.

این سیاستمدار برجسته پاکستانی اظهار داشت: متاسفانه ترامپ و همدستانش از تداوم اختلافات میان جهان اسلام و تنش‌ها  میان برخی از کشورهای بزرگ اسلامی در منطقه، بهره‌برداری کرده اند و ما امروز دسیسه‌هایی مانند معامله قرن را ناشی از این اختلافات مشاهده می‌کنیم.

وی بر ضرورت حل عادلانه مساله فلسطین و پایان اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت: فلسطینیان در جایگاه حق قرار دارند و نبرد آنان در برابر دشمن صهیونیستی چه مورد حمایت دیگران باشد یا خیر، مشروع و قانونی است.

لیاقت بلوچ افزود: هدف اصلی طرح صلح ترامپ افزایش بی‌ثباتی در خاورمیانه است، ما شاهد شکست آمریکایی‌ها در افغانستان هستیم به همین دلیل کاخ‌سفید برای جبران ناکامی خود در صدد ناامن کردن منطقه است.

وی اظهار داشت: سردمداران آمریکایی فقط روی این نقشه "تفرقه بینداز و حکومت کن" حساب باز کرده‌اند و متاسفانه از اختلافات ملل مسلمان برای رسیدن به منافع خود همواره استفاده کرده اند.

نایب رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان تاکید کرد: جهان اسلام باید برای تامین منافع ملل مسلمان به ویژه کمک به حل مساله فلسطین، به اختلافات خود پایان دهد و اجازه ندهد قدرت‌های استعماری در توطئه‌های خود پیروز شوند.

روز گذشته مسلمانان پاکستانی پس از اقامه نماز جمعه در اعتراض به طرح به اصطلاح صلح خاورمیانه دونالد ترامپ موسوم به معامله قرن دست به تظاهرات زدند و خشم و نفرت خود را نسبت به زد و بند سردمداران آمریکا و رژیم صهیونیستی برای چپاول سرزمین های فلسطین ابراز کردند.

وزارت امور خارجه پاکستان هفته گذشته در واکنش به اعلام طرح صلح خاورمیانه از جانب آمریکا گفت: اسلام آباد همچنان از تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی بیت المقدس براساس مرزهای پیش از سال ۱۳۴۵ (۱۹۶۷ میلادی) حمایت می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha