تعطیلی دانشگاه فرهنگیان منوط به تصمیم شورای تامین است

تهران - ایرنا - رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: تعطیلی این دانشگاه با توجه به شیوع ویروس کرونا منوط به تصمیم شورای تامین استان تهران است.

حسین خنیفر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: دانشگاه فرهنگیان طبق نظر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دولت، استانداری، دانشگاه های علوم پزشکی و شورای تامین امنیت تهران تصمیم می گیرد و هرچه تصمیم اتخاذ شود، ما اجرا می کنیم.

وی اظهار داشت: قرار است تا امروز تصمیم نهایی درباره تعطیلی دانشگاه ها از جمله دانشگاه فرهنگیان گرفته شود، هنوز نظر قطعی در این باره به دانشگاه اعلام نشده است.

وی یادآور شد: دانشگاه فرهنگیان قم از دو روز پیش تعطیل است و در هر استان درمورد این دانشگاه شورای تامین استان تصمیم می گیرد.

رییس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: البته تا پیش از تصمیم برای تعطیلی دانشگاه فرهنگیان اقدامات پیشگیرانه در حال انجام است و به طور یقین این اقدامات تا رفع مشکل شیوع این بیماری در دانشگاه انجام می شود.

خنیفر ادامه داد: یکی از اقدامات پیشگیرانه این است که ما در سریع ترین زمان با الکل ۶۰ درصد و مایع ضدعفونی کننده تمامی مراکز دانشگاهی و پردیس ها را استریل کنیم.

وی همچنین گفت: ما اکنون در حال آماده سازی دانشگاه ها و پردیس های دانشگاه فرهنگیان هستیم تا بتوانیم دانشگاه ها را برای جلوگیری از شیوع این بیماری آماده کنیم.

رییس دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: گرچه پیش بینی می کنیم که با این اقدامات پیشگیرانه دانشگاه از شیوع بیماری مصون خواهد ماند.

با ابلاغ وزیر بهداشت، کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و سایر واحدها و موسسات آموزش عالی هم عرض تابعه در استان‌های تهران، قم، همدان، قزوین، البرز، اصفهان، گیلان، مازندران، گلستان و مرکزی تا پایان هفته تعطیل اعلام شد.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha