کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما تشکیل شد

تهران- ایرنا- طی احکامی از سوی رئیس سازمان سینمایی، اعضای «کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما» معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، حسین انتظامی در احکامی، سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد، محمود اربابی و رمضانعلی حیدری خلیلی معاونان سازمان سینمایی، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، سیدحسین سیدزاده مدیرعامل صندق اعتباری هنر و سیدغلامرضا موسوی تهیه کننده را به عنوان «کارگروه بررسی آسیب های کرونا در سینما» معرفی کرد.

در حکم رئیس سازمان سینمایی خطاب به اعضای این کارگروه آمده است: «نظر به شرایط ویژه ناشی از بیماری فراگیر کرونا که تغییراتی در زیست عمومی و سبک زندگی ایجاد کرده و علاوه بر آسیب‌های انسانی، مخاطراتی در اقتصاد و کسب ‌و کارهای خرد نیز پدیده آورده و همچنین ضرورت ارزیابی مستمر تبعات این پدیده و اتخاذ سیاست‌های متناسب با شرایط جدید به عضویت «کارگروه ویژه» منصوب می شوید.

از این کارگروه انتظار می‌رود با رصد مداوم شرایط محیطی و بهره‌گیری از ظرفیت صنوف و صاحب‌نظران موارد چون یک: طراحی روش‌هایی در حفظ، جایگزینی و افزایش مصرف فرهنگی در حوزه سینما و دو: پیشنهاد سیاست‌ها و بسته‌های حمایتی برای صنعت سینما و همه دست اندرکاران آن را مورد توجه قرار دهند. 

کرونا و آخرین اطلاعات پیرامون آن

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز (چهارشنبه) اعلام کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۹۵۸ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۹ هزار نفر افزایش یافت.

خوشبختانه تاکنون دو هزار و ۹۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

کیانوش جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۳۵۴ مورد رسید.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۱۰۰ کشور از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات گسترش یافته و تا کنون جان هزاران نفر را گرفته است. پزشکان توصیه می کنند با خود مراقبتی، قرنطینه خانگی، پرهیز از سفر و رعایت بهداشت فردی می توان مانع از ابتلا و سرایت به ویروس کرونا شد. در پی ابتلای دو شهروند ایرانی به ویروس کرونا  چهارشنبه ۳۰ بهمن گذشته، سینماها، تئاترها و سالن های کنسرت و دیگر اماکن عمومی و تجمعات فرهنگی و هنری تعطیل شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha