آسمانی شدن تعدادی از جانبازان و والدین شهدا

تهران - ایرنا - مادر شهیدان حسین‌پور،‌ پدر شهیدان حدادیان، مادر شهیدان محمدی، جانباز و پدر شهیدان کرمی، مادر شهیدان شوندی، پدر شهیدان مولائی، پدر شهیدان حسن‌پور،‌ پدر شهیدان موسوی چاشمی،‌ جانبازان حاج میرزا سلگی و غلامرضا فولادی آسمانی شدند.

مادر شهیدان «علی، عباس و محمد امیر حسین پور» در سن ۷۵ سالگی دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

 «زهرا زاده حسن» مادر شهیدان «علی، عباس و محمد امیر حسین پور» به علت سکته مغزی و سال ها تحمل دوری از فرزندان افتخار آفرینش آسمانی شد و به شهیدانش پیوست.
 پیکر این تندیس صبر و استقامت در قطعه صالحین بهشت رضای مشهد مقدس به خاک سپرده شد.
 شهیدان عباس و محمد امیر حسین پور هشتم آذر ۱۳۴۵ و نهم مرداد ۱۳۴۹ چشم به جهان گشودند و در ۳۱ اردیبهشت ۱۳۶۱ در شلمچه و ۱۸ فروردین ۱۳۶۶ در عملیات کربلای هشت به مقام رفیع شهادت نائل آمدند، گلزار شهدای بهشت رضا مشهد مقدس و گلزار شهدای خواجه ربیع مشهد میزبان پیکر شهیدان عباس و محمد امیر حسین پور است.
برادر بزرگتر جانباز ۷۰ درصد علی حسین پور در یکم فروردین ۱۳۴۱ متولد و در عملیات رمضان منطقه کوشک از ناحیه چشم، پا و صورت مجروح شد و پس از سال ها تحمل مجروحیت در پنجم اردیبهشت ۱۳۹۱ در قم به مقام رفیع شهادت نائل آمد و پیکرش در گلزار شهدای علی ابن جعفر شهر خون و قیام قم در جوار همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.
همچنین داماد این خانواده شهید حمید رضا مختارزاده در یکم خرداد ۱۳۴۴ چشم به جهان گشود و در یکم اردیبهشت۱۳۶۶ شهد شهادت را نوشید.
پدر شهیدان گرانقدر «سیامک و بابک حدادیان» از استان کرمانشاه دعوت حق را لبیک گفت.

 مرحوم حاج «میرحسین حدادیان» پدر شهیدان والامقام «سیامک و بابک حدادیان» دعوت حق را لبیک گفت و فرزندان شهیدش پیوست.
شهیدان والامقام سیامک ۱۱ ساله و بابک ۸ ساله در تاریخ دوم آبان ماه ۶۵ و در حین بازگشت از سنگر علم و دانش در اثر حملات ددمنشانه هوایی دشمن بعثی عراق در محله شهرک سجادیه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

مادر دو شهید و یک جانباز از مسجد سلیمان دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

 «حاجیه خانم پنیر امیدی بیرگانی» مادر شهیدان «رمضان و پروین محمدی»، مادر بزرگ شهیدان «عادل و عمار محمدی» و مادر جانباز «حاج علی محمدی»  در شهرستان مسجدسلیمان چشم از جهان فرو بست و به فرزندان شهیدش پیوست.
شهید رمضان محمدی متولد ۱۳۴۳ در سال ۶۰ در جنوب کشور و شهیده پروین محمدی متولد ۱۳۴۵ در سال ۱۳۶۲ در حملات موشکی به شهرستان مسجدسلیمان به شهادت رسید.
جانباز ۲۵ درصد علی محمدی نیز در سال ۵۸ در درگیری با اشرار و اصابت تیر به کتف راست مجروح شده است. شهید عادل محمدی متولد ۱۳۵۸ و شهید عمار محمدی متولد ۱۳۶۱ در سال ۱۳۶۲ در حملات موشکی شهرستان مسجدسلیمان به شهادت رسیدند.

«حاج میرزا سلگی» راوی کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» که به دلیل عوارض ناشی از استنشاق گازهای شیمیایی دوران دفاع مقدس و جراحات جانبازی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید بهشتی همدان بستری بود به یاران شهیدش پیوست.
شهید حاج میرزا سلگی متولد اول فروردین ماه ۱۳۵۵ عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در منطقه مأوت عراق در عملیات نصر ۴ از ناحیه هر دو پا مجروح و منجر به قطع هر دو پا و مجروحیت دست راست و سینه و پهلو و جانبازی وی شد.
از مسئولیت‌های وی می توان به فرمانده گردان حضرت ابالفضل العباس(ع)، مسئول ستاد لشکر ۳۲ انصارالحسین(ع) همدان در عملیات مرصاد اشاره کرد.
 این شهید گرامی جانباز ۷۰ درصد و راوی کتاب آب هرگز نمی میرد که توسط رهبر معظم انقلاب تقریظ شده، بیش از ۷۰ ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل را داشته است.

 «حاج بهمن کرمی» پدر شهیدان والامقام «اصغر، رسول و سیروس کرمی» و جانباز سرافراز جنگ تحمیلی به دلیل بیماری و کهولت سن در ۸۲ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
جانباز سرافراز بسیجی حاج بهمن کرمی در اول دی ۱۳۶۲ در منطقه پیرانشهر براثر انفجار مین به مقام جانبازی نائل آمد.
شهید اصغر کرمی در ۵ دی ۱۳۵۰ در مراغه متولد و در ۲۸ خرداد ۱۳۶۷ در منطقه ماووت براثر اصابت ترکش به شهادت رسید. شهید رسول کرمی در ۲۰ آذر ۱۳۴۵ متولد و در ۱۴ بهمن ۱۳۶۵ در شلمچه و برادرش شهید سیروس کرمی در ۲۰ تیر ۱۳۴۲ متولد و در ۵ فروردین ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی فاو براثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

 «حاجیه خانم فاطمه سلطان شوندی» مادر شهیدان «عباس و محمد شوندی» به علت کهولت سن در بیمارستان بقیه الله الاعظم (ع) دار فانی را وداع گفت.

پیکر آن مرحومه روز جمعه پانزدهم فروردین ماه در بهشت زهرا(س) تهران به خاک سپرده می‌شود.
شهید عباس شوندی متولد ۱۳۳۹ و شهید محمد شوندی متولد ۱۳۴۳ از سرداران دفاع مقدس هستند که شهید عباس شوندی در بیستم اردیبهشت‌ماه ۱۳۶۱ در غرب کشور و در سرپل ذهاب و شهید محمد شوندی برادر کوچکتر هفدهم اردیبهشت‌ماه همان سال در عملیات بیت‌المقدس در خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

مرحوم «حمزه مولائی» پدر شهیدان «تقی و مهدی مولائی» در سن ۸۶ سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد و آسمانی شد.

 مرحوم «حمزه مولائی» پدر شهیدان «تقی و مهدی مولائی» به فرزندان شهیدش پیوست.شهید تقی مولائی متولد تیر ماه سال ۱۳۴۵ در آبان سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۴ در عراق به شهادت رسید.
برادرش مهدی متولد فروردین ۱۳۴۰ نیز در بهمن ماه سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۶ در منطقه شلمچه براثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

پیکر مطهر این پدر بزرگوار در جوار شهدا به خاک سپرده شد.

«حاج کریم حسن‌پور»، پدر شهیدان معزز «غلامرضا و محمدرضا حسن‌پور» از شهرستان فلاورجان اصفهان، به علت کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
شهید محمدرضا حسن‌پور ۲۱ شهریور سال ۱۳۴۴ در شهرستان فلاورجان چشم به جهان گشود.

در بیست‌ویکم بهمن‌ سال ۶۱ طی عملیات والفجر مفقودالاثر شد و سرانجام پیکر مطهرش پس از ۱۴ سال در ۲۶ بهمن‌ماه ۷۵ تشییع و به خاک سپرده شد.
شهید غلامرضا حسن‌پور، دوم اسفندماه ۱۳۴۷ چشم به جهان گشود. وی به عنوان سرباز وظیفه در جبهه حضور یافت و سرانجام ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۶۷ در کردستان و منطقه سومار بر اثر اصابت گلوله به برادر شهیدش پیوست.

پدر شهیدان «سید مرتضی و سید محمود موسوی چاشمی»، دعوت معبودش را لبیک گفت و به دیدار فرزندان شهیدش نائل شد.

«حاج سید صفی اله موسوی چاشمی»، پدر محترم شهیدان «سید مرتضی و سید محمود موسوی چاشمی»بر اثر بیماری کرونا، جان به جان آفرین تسلیم کرد و راهی سفر آخرت شد.پیکر پاک آن عزیز سفر کرده همان روز در قطعه ایثارگران گلزار شهدای روستای چاشم از توابع شهرستان مهدیشهر به خاک سپرده شد.
شهید سید مرتضی موسوی چاشمی، متولد ۱۳۴۳ در ۲۰ بهمن ۱۳۶۱ در منطقه فکه و برادر ایشان سید محمود موسوی چاشمی، در سال ۱۳۶۶ در منطقه عملیاتی ماووت به شهادت رسید.

جانباز ۷۰ درصد «غلامرضا فولادی» به همرزمان شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد «غلامرضا فولادی» از شهرستان اراک و استان مرکزی پس از تحمل سال ها درد و رنج ناشی از مجروحیت به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به جمع همرزمان شهیدش پیوست.
آزاده و جانباز ۷۰ درصد غلامرضا فولادی در ۱۸ دی ماه سال ۱۳۱۸ در اراک متولد و با عضویت در کادر سپاه و حضور در جبهه های حق علیه باطل به مدت ۷۸۳ روز در اسارت دشمن بود و سرانجام در روز ۱۳ فروردین سال ۱۳۹۹ دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمانش پیوست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha