شبکه آموزشی شاد در چهارمحال و بختیاری فعال شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) در گام نخست برای دانش‌آموزان ابتدایی استان فعال شد.

فرحناز قائدامینی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از ۳۴ هزار دانش‌آموز دوره ابتدایی استان در شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) عضو و فعالیت آموزشی خود را آغاز کردند.

وی ادامه داد: حدود ۴ هزار نفر مدیر و آموزگار دوره ابتدایی نیز آموزش‌های لازم برای تدریس دروس در بستر این شبکه را فرا گرفته‌اند و آماده برگزاری کلاس‌های درس در فضای این شبکه شده‌اند.

قائدامینی تصریح کرد: زمینه برای عضویت دانش‌آموزان مقطع متوسطه نیز فراهم شده است و به زودی کلاس‌های درس این مقطع نیز در شبکه شاد راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شبکه شاد فضای ایمن و مناسبی را برای تداوم سال تحصیلی فراهم کرده است، اظهار داشت: در این شبکه علاوه‌بر ارتباط دانش‌آموز با معلم، زمینه برای ارتباط و تعامل والدین با معلمان نیز فراهم است. 

قائدامینی، پیگیری مشکلات در راستای نصب و راه‌اندازی شبکه شاد در استان را ضروری دانست و گفت: پشتیبانی فنی از شبکه شاد، ارائه راهکارهای آموزشی مناسب برای نصب شبکه و پاسخگویی به سوالات مدیران، معلمان، اولیا و دانش‌آموزان در این خصوص و تهیه راهنمایی‌های آموزشی در دستورکار قرار دارد.

وی در خصوص نحوه بهره‌مندی دانش‌آموزان مناطق سخت‌گذر و کم‌برخوردار استان از فعالیت‌های آموزشی نیز گفت: با شیوع ویروس کرونا و ضرورت توجه به دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار، گروه‌های آموزشی در استان فعال شد و کلاس‌های درس در مناطقی که امکان اتصال به اینترنت و یا امکانات سخت‌افزاری وجود ندارد به صورت سی‌دی‌های آموزشی و همچنین به صورت مکتوب در قالب درسنامه تهیه و در اختیار این دانش‌آموزان قرار داده شده است.

به گزارش ایرنا، شبکه شاد مخفف «شبکه اجتماعی دانش‌آموزان» یک اقدام هماهنگ کشوری و راهکاری برای تداوم فراگیری علم و دانش در شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا است.

در سال تحصیلی جاری ۲۰۷ هزار و ۱۱۷ دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۶۰۰  مدرسه و حضور بیش از ۱۴ هزار نیروی فرهنگی در چهارمحال و بختیاری مشغول فراگیری علم و دانش هستند.

به گزارش ایرنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور مدارس و دانشگاه‌ها به شکل حضوری تعطیل شدند اما آموزش به صورت مجازی تداوم یافت. 

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha