زمینه جذب ۲۰ هزار دانشجومعلم به آموزش‌وپرورش فراهم شد

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: زمینه جذب ۲۰ هزار دانشجومعلم برای فعالیت در وزارت آموزش و پرورش و پیوستن به عرصه تعلیم و تربیت فراهم شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر افزود: آمار دقیق و معتبر فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، در مهرماه ۱۳۹۹ برای پیوستن به دستگاه آموزش و پرورش در مجموع ،۲۰ هزار و ۷۹۰ معلم است.

وی اظهار داشت: هشت هزار و ۷۴۰ نفر ورودی ۱۳۹۵ از دانشجومعلمان پیوسته هستند که با تمهیدات لازم و با آموزش های ترکیبی و مجازی و همت عالی شما در دوران کرونا، مهرماه ۱۳۹۹ در ۳۱ استان و در ۱۶ رشته فارغ التحصیل می شوند و  سر کلاس درس می روند.

خنیفر ادامه داد: هفته گذشته اسامی نهایی ۱۲ هزار و ۵۰ مهارت آموز ماده ۲۸ توسط وزارت آموزش وپرورش اعلام و ابلاغ شد که باید با سه پودمان و یک برنامه جامع RFP آموزش ببینند. آنها مهرماه ۱۳۹۹ در ۱۶ رشته و در ۳۱ استان به کار گرفته می شوند و کسوت معلمی خواهند پوشید.

به گزارش ایرنا، در ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان بیان شده است که تامین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی که امکان توسعه آن از طریق «واحد دانشگاهی» وجود ندارد، مطابق با ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش و از میان دانش‌ آموختگان سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سراسر کشور و حوزه‌های علمیه، با شرط گذراندن حداقل دوره یک ساله مهارت آموزی در «دانشگاه فرهنگیان» بلامانع است.

وی تصریح کرد: در دو سال آینده جمعیت انبوه فارغ التحصیلانی را که در سال های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ مشغول به تحصیل شدند، برای ورود به آموزش و پرورش خواهیم داشت.

خنیفر ادامه داد: بخاطر ضیق وقت و ضرورت اجرای پودمان های سه گانه طراحی شده آموزش پودمان نخست را که صرفا دروس نظری است به صورت جهادی و ضربتی و بدون فوت وقت و در زمان مقرر با استفاده از ظرفیت مناطق و با همت مدیریت استان ها آغاز می کنیم.

رییس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: در کنار اجرای پودمان اول و با طی تشریفات قانونی و مسیر لازم برای تمهید پودمان های دوم وسوم نیز (به موازات اجرای پودمان اول)  وارد عمل می شویم.

 وی اضافه کرد: پودمان نخست را که مختص دروس نظری است، با اتکا به ظرفیت های استانی و اساتید سراسر کشور در دانشگاه فرهنگیان به پیش می بریم.

به گفته خنیفر، بیش از ۷۰ هزار دانشجومعلم در پردیس ها و مراکز تربیت معلم مشغول تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha