چرخ معیشت مردم در روزهای کرونا نباید از حرکت بایستد

بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: مردم با رعایت اصول بهداشتی شرایطی بوجود آورند تا کار و زندگی و چرخ معیشت دیگران از حرکت نایستد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده روز شنبه از اعضای ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در آیین رزمایش همدلی و مواسات قدردانی کرد و اظهارداشت: از نزدیک شاهد زحمات و تلاش‌های استاندار استان هستم.

وی بیان داشت: مجموعه استانداری پای کار هستند و به رغم دغدغه‌های فراوان مثل رسیدگی به وضعیت دستگاه‌ها، مشکلات مردم‌ و بررسی تهدیدهای جدید از مدیریت بیماری بیماری کرونا غافل نشدند.

امام‌جمعه بندرعباس از اعضای ستاد استانی قددرانی کرد و بیان داشت: تصمیم‌های ستاد استانی مدیریت بیماری باعث شد هرمزگان کمترین آسیب جدی را به نسبت سایر استان‌ها در این بخش داشته باشد و این محقق نمی‌شد جز به خاطر تلاش مسوولان و حضور مردم که همواره دغدغه کشور را دارند.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده افزود: امسال رنگ و بوی اکرام در جامعه ما متفاوت بوده و تبدیل به یک رزمایش شده و در این دوران سخت شاهد همراهی و تلاش‌های کارگزاران نظام و حضور هوشمندانه مردم هستیم و این نعمت بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان گفت: اثرات اکرام را در قالب رزمایش همدلی و مواسات که به دستور مقام معظم رهبری اجرا می‌شود، در جامعه می‌بینیم.

وی توصیه کرد مردم اصول بهداشتی را رعایت کنند، زیرا به نظر می‌رسد باید تمرین کرد تا با کرونا زندگی کنیم و مردم به گونه‌ای رفتار کنیم تا این ویروس خطرناک محو شود. 

امام‌جمعه بندرعباس یادآور شد: با انجام فاصله‌گذاری اجتماعی به عنوان یکی از راه‌های کاهش اپیدمی کرونا زنجیره انتقال این بیماری را قطع و احتمال گسترش بیماری را در دیگران کاهش دهیم.

به دلیل شیوع بیماری کرونا، دومین مرحله رزمایش مومنانه قرارگاه مواسات و همدلی از امروز شنبه همزمان با میلاد حضرت امام حسن مجتبی(ع) با هدف کمک و خدمات‌رسانی به مردم آسیب‌دیده از بیماری کرونا و هم‌چنین گسترش فرهنگ نوع دوستی و توسعه فرهنگ انفاق در استان هرمزگان آغاز شده است.

آیین رسمی این مراسم در بندرعباس عصر امروز با توزیع افزون بر ۳۰هزار بسته معیشتی در بین قشرهای آسیب‌پذیر در استان هرمزگان با حضور نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و تعدادی از مسوولان استانی در مسجد جامع بندرعباس برگزار می‌شود.

امروز هم‌چنین توزیع ۲ هزار سبد معیشتی شامل برنچ، روغن، گوشت، مرغ و خشکبار بین نیازمندان شهرستان سیریک به میزبانی ناحیه مقاومت بسیج سپاه این شهرستان آغاز شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha