سفارت ایران در سوئد به پویش مواسات و همدلی مومنانه پیوست

تهران - ایرنا - دیپلمات‌های کشورمان در سوئد به پویش مواسات وهمدلی مومنانه پیوستند و مبلغ ٧٢٠ میلیون ریال برای این امر ملی وخداپسندانه اختصاص دادند.

به گزارش سفارت ایران در استکهلم، درپاسخ به دعوت وزیر امورخارجه، دیپلمات‌های کشورمان در سوئد به پویش مواسات و همدلی مومنانه پیوسته و علاوه بر کمک‌های شخصی و جداگانه خود مبلغ ٧٢٠ میلیون ریال برای این امر ملی وخداپسندانه اختصاص دادند.
نمایندگی کشورمان در استکهلم از سفارت کشورمان در اسلو، زاگرب و بوداپست دعوت کرد تا در راستای استمرار فعالیت‌های خیرخواهانه که از قبل داشته‌اند به این پویش ملی بپیوندند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت نیمه شعبانِ امسال و با اشاره به مشکلاتی که به خاطر کرونا برای برخی مردم پیش آمده، فرمودند: «ماه رمضان، ماه انفاق و ایثار و کمک به مستمندان است؛ چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتّفاق بیفتد، خاطره‌ خوشی را از امسال، در ذهن‌ها خواهد گذاشت.»

در پی دعوت رهبر معظم انقلاب، محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه ضمن اعلام تهیه سبد معیشتی ویژه ماه مبارک رمضان برای شماری از خانواده‌های بی‌سرپرست، از معاونان و اعضای خانواده خود نیز برای پیوستن به این پویش خداپسندانه دعوت کرد.

مدیران مرکز و سفارتخانه‌ها و سر کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای پیوستن به پویش مواسات و همدلی مومنانه، ۱۰ درصد از حقوق یک ماه خود را به این امر ملی و خداپسندانه اختصاص دادند.
تا کنون علاوه بر وزیر امور خارجه و معاونان و مدیران کل این وزارت‌خانه، دیپلمات‌های کشورمان در برزیل، سوییس و بلژیک به این پویش پیوسته اند و از سایر دیپلمات های کشورمان در سراسر جهان برای پیوستن به این زنجیره انسانی و خداپسندانه دعوت کرده اند 

هدف از این پویش، فراگیر شدن مفهوم مواسات در جامعه‌ اسلامی است. در بیان رهبر انقلاب اسلامی، مواسات یعنی «همراهی کردن و کمک کردن به برادر مؤمن در همه‌ امور. انسان وظیفه بداند؛ کمک فکری، کمک مالی، کمک جسمانی، کمک آبرویی» و «یعنی هیچ خانواده‌ای از خانواده‌های مسلمان و هم‌میهن و محروم را با دردها و محرومیت‌ها و مشکلات خود تنها نگذاشتن؛ به سراغ آنها رفتن و دست کمک‌رسانی به سوی آنها دراز کردن».

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha