۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۵
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83783650
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شاخص بورس تحت تاثیر بازگشایی نماد «سایپا»

تهران – ایرنا – یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازار سهام امروز روند متفاوتی را نسبت به روزهای دیگر در پیش گرفت و وارد فاز نزولی شد که این موضوع ناشی از بازگشایی نماد ساپیا در بازار است.

«بهادر شمس» امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اصلاح امروز شاخص بورس اشاره کرد و گفت:  دلایلی مختلفی در تغییر مسیر شاخص بورس در بازار امروز تاثیرگذار بود اما بازار هیچگاه به صورت یک خط مستقیم با رشد همراه نیست بلکه همیشه به دلیل وجود برخی از نوسانات، کاهش یا افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: زمانی که بازار رشد زیادی را تجربه می کند باید انتظار برخی از نوسانات را هم در بازار داشته باشیم اما گاهی به دلیل محدود بودن نوسانات ایجاد شده نمی توان اسم اصلاح را بر روند بازار گذاشت اما به نظر نمی رسد بازار اصلاح قیمتی شدیدی را در چند روز آینده تجربه کند.

این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه افراد به دنبال خرید سهام سایپا هستند از طریق فروش سهام خود در صدد تامین نقدینگی مورد نیاز برای سهام این شرکت هستند.

وی افزود: بازگشایی نماد سایپا بازار را مثبت می کند و شاهد هیچگونه اصلاحی در این بازار نخواهیم بود.

شمس با بیان اینکه یک چرخش نقدینگی در بازار در حال جریان است و از برخی گروه ها خارج و وارد دیگر گروه ها می شود، افزود: این هفته نماد سایپا و هفته آینده نماد ایران خودرو بیشتر مدنظر سهامداران در بازار قرار خواهد گرفت.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: اکنون شاهد ورود گسترده ای از سهامداران تازه وارد و ورود پرقدرت نقدینگی به بورس هستیم که با توجه به این مسایل در وضعیت کنونی نمی توان هیچ اصلاحی را برای معامات فعلی بازار متصور بود.

وی با تاکید بر اینکه همچنان روند صعودی در بازار ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: اگراتفاق سیاسی و پیش بینی نشده ای در کشور رخ دهد مسیر بازار تغییر می کند اما در شرایط فعلی روند معاملات بازار به دلیل ورود نقدینگی همچنان مثبت خواهد بود.

شمس مقاومت بعدی شاخص بورس را کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد اعلام کرد و افزود: به نظر می رسد روند صعودی بازار در این زمان متوقف شود.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: اگر روند صعودی بازار مانند فروردین و اردیبهشت باشد شاخص بورس تا پایان خرداد به کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خواهد رسید اما اگر روند صعودی بازار کندتر شود رسیدن به این شاخص نیازمند زمان بیشتری خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha