۲۱ درصد دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری در مدارس حضور پیدا کردند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: با بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت، ۲۱ درصد دانش‌آموزان در سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم در مدارس استان حضور پیدا کردند.

فرحنار قائدامینی روز دوشنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: با تصمیم ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و بازگشایی مدارس به صورت یک ماهه، به منظور رفع اشکال دانش‌آموزان، یک هزار و ۸۷۶ مدرسه در استان میزبان حضور دانش‌آموزان بود.

وی ادامه داد: در روز ۲۷ اردیبهشت از یک هزار و ۳۱ مدرسه ابتدایی، ۵۰۵ مدرسه مورد بازدید میدانی قرار گرفت که گزارش‌های این بازدید حاکی از حضور ۳۷.۴۹ درصد دانش‌آموزان در روستاها و حضور ۱۳ درصد دانش‎آموزان در مدارس مناطق شهری است.

قائدامینی تصریح کرد: ۹۵.۵ درصد مدیران و ۹۸.۶ درصد معلمان مقطع ابتدایی نیز در مدارس حضور پیدا کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری همچنین از حضور ۲۰.۴۲ درصدی دانش‌آموزان مقطع متوسطه در مدارس استان خبر داد و گفت: از مجموع دانش‌آموزان این مقطع، ۱۶.۳۲ درصد دانش‌آموزان در مناطق شهری و ۲۵.۷۰ درصد دانش‌آموزان در مناطق روستایی در مدارس حاضر شدند.

به گفته قائدامینی، ۹۹.۴۲ درصد مدیران و ۹۸.۳۳ درصد معلمان نیز در مدارس مقطع متوسطه اول حضور داشتند.

وی، کمترین میزان استقبال از مدارس استان را در مقطع متوسطه دوم اعلام کرد و گفت: در این مقطع نیز ۱۵ درصد دانش‌آموزان در مدارس شهری و ۲۱ درصد دانش‌آموزان در مدارس روستایی حضور پیدا کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: مدارس استان با کمترین مشکل بازگشایی شد و تیم‌های نظارتی بر نحوه فعالیت مدارس فعال شده‌ است.

قائدامینی با بیان اینکه حضور در مدارس اختیاری است، خاطر نشان کرد: نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم نیز از سوی شورای هر یک از مدارس استان تصمیم‌گیری می‌شود.

به گزارش ایرنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور مدارس و دانشگاه‌ها به شکل حضوری تعطیل شدند اما آموزش به صورت مجازی تداوم یافت. 

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

در سال تحصیلی جاری ۲۰۷ هزار و ۱۱۷ دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار و ۶۰۰  مدرسه و حضور بیش از ۱۴ هزار نیروی فرهنگی در چهارمحال و بختیاری مشغول فراگیری علم و دانش هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha