آموزش نیروی کار دانشگاه آزاد در راستای جهش تولید

تهران- ایرنا- رئیس سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرصت بسیار ارزشمند ایجادشده در زمینه توسعه مهارت‌آموزی و تاکیدات رهبری در خصوص جهش تولید افزود: یکی از ارکان ضروری و مهم رسیدن به جهش تولید، آموزش و به ویژه مهارت‌آموزی نیروی کار است که باید با امکانات در اختیار بیشترین استفاده را از این فرصت داشته باشیم.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه آزاد اسلامی، محمد بطحایی در جلسه «بررسی چالش ها و راهکارهای توسعه آموزشکده های فنی و حرفه ای سما» که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، بر ضرورت چابک سازی دانشگاه و سازمان سما اشاره کرد و گفت: چابک بودن سازمان سما شرط موفقیت در فضای رقابتی است، به همین دلیل در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال راهکارهای چابک‌سازی هستیم. با چابک سازی مجموعه دانشگاه و سازمان سما بسیاری از معضلات و چالش ها برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه سازمانی چابک است که بهترین تصمیم را در کمترین زمان ممکن بگیرد، خاطر نشان کرد: چابک بودن سازمان شرط موفقیت در فضای رقابتی است؛ از این رو در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی به دنبال راهکارهای چابک سازی هستیم.

رئیس سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اهمیت سرعت بخشی به فرآیندهای تصمیم گیری و اجرایی شدن امور و کاهش هزینه های عملیاتی، خطاب به معاونان و دبیران شوراهای نظارت و هماهنگی سما واحدها، خاطر نشان کرد: ما در حوزه سما مسئولیت ظرفیت سازی را برعهده داریم و شما در مقابل باید از ظرفیت های ایجاد شده به نحو احسن استفاده کنید.

بطحایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تدوین و ابلاغ شیوه نامه مدارس عالی مهارت از معاونان و دبیران شوراهای نظارت و هماهنگی خواست تا با اقدام به موقع و سریع خود نسبت به اجرایی شدن آن گام برداشته و در صورت مشاهده هرگونه ایراد و خلاء در این بخشنامه موضوع را به مدیران مربوطه در حوزه ستادی برای رفع آن در کم ترین زمان ممکن، گزارش دهند

برگزاری «وب یاد» کرونا در دانشگاه استاد فرشچیان 

همچنین اولین وب یاد کرونا در دو بخش هنرمندان و پزشکان، در دانشگاه استاد فرشچیان برگزار خواهد شد. در این وب یاد که روز چهارشنبه (فردا) ساعت ۱۸ برگزار خواهد شد، استاد علی‌اصغر تجویدی نگارگر و مجسمه‌ساز از شیراز حضور خواهد داشت. این برنامه با همت دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی فرشچیان و همکاری فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران برگزار می شود.

با شیوع ویروس کرونا و ضرورت ثبت خاطرات هنرمندان، پزشکان و کادر درمانی در این برهه از تاریخ ایران و حتی جهان، پروژه تاریخ شفاهی هنرهای سنتی همچون بسیاری دیگر از پروژه های فرهنگی و هنری دیگر به طور موقت تعطیل و تمرکز بر ضبط و ثبت تجارب و خاطرات هنرمندان و پزشکان در دوران کرونا صورت گرفت و به این منظور وب یاد کرونا در دو بخش هنرمندان و پزشکان برنامه ریزی شد.

دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان از تابستان ۱۳۹۸ پروژه مشترکی را با فرهنگستان هنر با عنوان تاریخ شفاهی هنرهای سنتی ایران آغاز کرد و در این یک سال توانسته با همکاری فرهنگستان هنر، مجموعه مصاحبه هایی را با پیشکسوتان هنرهای سنتی در حوزه های خوشنویسی، نگارگری و سفالگری و... ضبط و ثبت کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha