ترافیک رایگان مراکز علمی و دانشگاهی یک ماه دیگر تمدید شد

تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات در توییتر خود از تمدید شدن ترافیک رایگان مراکز علمی و انشگاهی تا یک ماه دیگر خبر داد.

«محمدجواد آذری جهرمی» امروز (چهارشنبه) در توییتر خود نوشت: استفاده رایگان اساتید و دانشجویان عزیز از سامانه‌های آموزش مجازی به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

«سید ستار هاشمی» معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات نیز اعلام کرد: با آغاز فراگیری ویروس کرونا در ایران و مجازی شدن فرآیندهای آموزشی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بطور داوطلبانه و بعنوان مسوولیت اجتماعی اقدام به رایگان کردن پهنای باند مصرفی مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه‌های علمیه مورد تایید مدیریت حوزه‌های علمیه و وزارت علوم کرد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید اخیر معاون اول رییس‌جمهوری از این وزارتخانه ارزش ریالی این خدمت را بیش از ۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و حالا ستار هاشمی از تمدید یک ماهه این سرویس رایگان با دستور آذری جهرمی خبر می‌دهد.
مسوولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکنون اقدامات لازم جهت درج اطلاعات تعداد یک هزار و ۴۹۳ سامانه مرکز علمی و دانشگاهی و پیکربندی اعمال ترافیک رایگان برای آن ها انجام شده است. در همین راستا از مدیران کل استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواسته شده است تا نهایت همکاری را با واحدهای دانشگاهی که بعضا در این زمینه با مشکل مواجهند را تا رفع ایراد داشته باشند و مراکز علمی در این زمینه می‌توانند موضوع را از طریق ادارات کل ICT استانی دنبال نمایند.

لازم به ذکر است که وصول اطلاعات فنی سامانه‌های آموزشی از وزارت علوم در حال تکمیل است و از سوی دیگر عدم تطابق کامل اطلاعات واصله‌ سامانه‌ها با سامانه‌های انتهایی که محتواهای آموزشی بر روی آن‌ها بارگذاری شده است می‌تواند از عوامل عدم اعمال ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه‌ها باشد. تعدد اطلاعات واصله برای بعضی از مراکز دانشگاهی و درج سرویس‌های غیر مرتبط در اطلاعات واصله از جمله مشکلاتی است که در راستای حصول نتایج بهتر و جلب رضایت ذیی نفعان انتهایی باید اصلاح و بروزرسانی لازم صورت پذیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha