۹۰۳ متقاضی عزیمت به حج در استان مرکزی واکسینه شدند

اراک - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی از تزریق واکسن به ۹۰۳ نفر از متقاضیان عزیمت به سفر معنوی حج از ۲۰ اردیبهشت‌ماه امسال تاکنون خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۵۰ نفردر شهرستان خمین، ۱۶۰ نفر در ساوه، ۶۰ نفر در دلیجان و بقیه در اراک واکسینه شده‌اند.

«محمد محمدی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تزریق واکسن به افراد آماده عزیمت به حج تا ۱۰ خردادماه ادامه دارد و انتظار است افراد باقی‌مانده هرچه سریعتر برای دریافت واکسن اقدام کنند.

وی اظهار داشت: استان مرکزی دارای ۱۰ کاروان برای اعزام به حج تمتع است که هر ۲ کاروان دارای یک پزشک است که هر پنج پزشک این کاروان‌ها از زمان تزریق واکسن و انجام معاینات لازم قبل از اعزام، تا پایان سفر در کنار حجاج قرار دارند.

وی گفت: تزریق واکس حج تا ۲ سال ایمنی برای بدن به لحاظ بیماری مننژیت ایجاد می‌کند و اگر بنا به دلایل شرایط کرونا، تغییری در برنامه حج امسال ایجاد شود این ایمنی تا سال آینده وجود دارد و برای سال بعد نیاز به تزریق مجدد نیست.

وی ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت استان مرکزی ظرفیت اعزام کاروان‌های این استان به حج یک‌هزار و ۴۰۰ نفر است که تاکنون یک‌هزار و ۱۰۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

استان مرکزی  ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha