پایان معاینات پزشکی حجاج زیر ۶۰ سال حج ۹۹

تهران - ایرنا - نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت برگزار و در آن اعلام شد که معاینات پزشکی زائران زیر۶۰ سال حج تمتع در اغلب مناطق کشور پایان یافته است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، در این جلسه که امروز(چهارشنبه) به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی برگزار شد، دکتر سیدعلی مرعشی سرپرست مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمربا اعلام این مطلب افزود: در برخی استان ها کمبود پزشک وجود داشت که تامین شده است.
علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا درخوزستان گفت: معاینات پزشکی زائران در این استان به مدت یک هفته به تعویق افتاده تا شرایط مساعد تر شود.
این جلسه با گزارش اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت از برنامه ریزی برای انجام پروازهای حج تمتع از ایستگاههای پروازی درسراسر کشور ادامه یافت و وی از انجام نخستین پرواز زائران به مقصد مدینه منوره در ششم تیر ماه در صورت برگزار شدن حج خبر داد. 
وی با اشاره به ادامه روند امور اجرایی حج علی رغم بلاتکلیفی از سوی عربستان گفت: تولید محتوا در بخش های مسکن، حمل و نقل و تغذیه انجام و به حوزه آموزش ارائه شده و در کلاس های برخط به مدیران مجموعه ها و کاروان ها و زائران اطلاع رسانی می شود.
در ادامه این جلسه آقای غلامرضا رضایی مسئول دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان گزارش مشروحی از آسیب شناسی صورت گرفته درمورد منا ارائه و سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد که راهکارها برای رفع این آسیب ها با زمان بندی تعریف و مشخص شود چه درصدی از آسیب ها برای حج آینده قابل رفع است.
حجت الاسلام والمسلمین نواب نیز خواستار دقت واحدهای نظارت بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در خصوص ۱۷ آسیب ارائه شده در جلسه شد و تاکید کرد: مسئولین هربخش باید دراین موارد پاسخگو باشند و دقت کنند حقوق زائر حفظ شود و موسسه مطوفی به تعهدات خود در قبال حجاج عمل کند.
این جلسه با گزارش آقای قربان میرزایی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان حج درخصوص تعداد ودیعه گذاران حج تمتع وعمره مفرده در بانک های ملی و ملت پایان یافت.


وی گفت: سازمان حج همواره تلاش کرده است که ضمن رایزنی با این دو بانک از محل سود سپرده ودیعه گذاران از هزینه های زائران بکاهد.
نماینده ولی فقیه در امورحج و زیارت نیز با اشاره به افزایش هزینه سفرهای زیارتی با توجه به قیمت ارز، تاکید کرد: با مطالعه و کار کارشناسی باید با مسئولان این دو بانک در راستای مسیری که به نفع زائر است رایزنی و اقدام شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha