۲ کتاب در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی رونمایی شد

مشهد- ایرنا- کتاب‌های "مسجد گوهرشاد در آینه هنر" و "سبک زندگی اسلامی" روز دوشنبه طی مراسمی در مشهد رونمایی شد.

مدیرعامل بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: ویژگی‌های معماری، تزیینات، کتیبه‌ها، توصیف و تبیین مضامین کتیبه‌ها و تاریخچه مسجد گوهرشاد و مرمت‌های انجام شده، ملحقات بنا، سازمان و تشکیلات اداری مسجد، نقش مسجد گوهر شاد در وقایع سیاسی مشهد از جمله محورهایی است که در کتاب "مسجد گوهرشاد در آینه هنر" دیده می‌شود.

حجت الاسلام سید محمود مرویان حسینی افزود: این کتاب در ۲۴۳ صفحه و ۳۰۰ نسخه بوسیله موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده است.

وی ادامه داد: کتاب "سبک زندگی اسلامی" نیز حاصل مجموعه سخنرانی‌های آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد طی سال‌های ۹۲ تا ۹۴ است. سبک و شاخص‌های زندگی دینی، سبک زندگی از منظر اسلام، مهمترین ابزارهای زندگی در آموزه‌های دینی، جزئیات رایج در متن زندگی در آموزه‌های دینی و همچنین سبک زندگی اسلامی در مسکن، خوراک و تغذیه، کار و اشتغال، تعامل و رفتار با دیگران از جمله موضوعات این کتاب است که توسط انتشارات "به نشر" در یکهزار نسخه و ۲۲۷ صفحه به چاپ رسیده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی در کنار دانشگاه علوم اسلامی رضوی و کتابخانه آستان قدس رضوی از جمله برکات خالصانه مرحوم آیت الله واعظ طبسی است.

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: همه ما روزی از دنیا می‌رویم، آنچه در سرازیری قبر به کار ما می‌آید، اخلاص و توجه به خداست و این موضوع باید سرلوحه فعالیت ما باشد.

وی ادامه داد: عرصه فرهنگ میدان وسیع جهاد فی سبیل الله است و باید در این زمینه فعال و پرتلاش باشیم.

بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی در سال ۱۳۶۳ تاسیس شده است و تاکنون بالغ بر چهار کتاب پژوهشی در موضوعات مختلف از جمله، مطالعات قرآنی، حدیث پژوهی، سادات و مفاخر، اخلاق و تربیت اسلامی منتشر کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha