طرح آبرسانی به ۵۵ روستای بشاگرد امسال بهره برداری می شود

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: تا پایان سال جاری پروژه آبرسانی به ۵۵ روستای شهرستان بشاگرد، افتتاح خواهد شد.

فریدون همتی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از ۲۰ پروژه صنعت آب و برق در هرمزگان که از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور رییس جمهوری انجام شد، اظهار داشت: امروز مرحله نخست طرح آبرسانی از سد جگین به شهرستان بشاگرد به عنوان بزرگترین پروژه اجرا شده در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: در حوزه ساخت راه نیز طرح‌های بزرگی در شهرستان بشاگرد در حال اجراست و تا پایان دولت دوازدهم این شهرستان به لحاظ زیرساخت های مختلف از جمله آب، راه و آموزش به شاخص‌های مطلوبی می رسد.

همتی با اشاره به افتتاح مرحله دوم آب شیرین کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس، گفت: همچنین تا آبان ماه سال جاری نیز مرحله نخست بزرگترین آب شیرین کن کشور در بندرعباس آماده بهره‌برداری خواهد شد.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: راه اندازی این آب شیرین کن های بزرگ در بندرعباس، موجب تامین آب شرب پایدار برای شهرستان‌های بندرعباس و بندرخمیر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این آب شیرین کن ها، استفاده از آب سدهای میناب و شمیل و نیان برای شهرستان‌های بندرعباس و بندرخمیر به تدریج کاهش می‌یابد و آب این سدها جهت توسعه کشاورزی و اشتغالزایی در شرق هرمزگان به ویژه شهرستان میناب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha