گره‌های ترافیکی سه راه بهشت زهرا (س) برطرف می‌شود

شهرری - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از برطرف شدن گره‌های ترافیکی سه راه بهشت زهرا (س) خبر داد و گفت: این محور از تقاطع‌های مهم است که گره‌های ترافیکی منطقه را باز می‌کند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی فرمانداری شهرستان ری، محمد تقی‌زاده در بازدید از پروژه های نیمه تمام باقرشهر در شهرستان ری افزود: معاون عمرانی شهرداری تهران مشکل با پیمانکار را دلیل عدم افتتاح آن عنوان کرده که مقرر شد موضوع حل و فصل و تا پایان سال پروژه به سرانجام مطلوب برسد.

وی خاطرنشان کرد: موضوعات ترافیکی این شهر از جمله تقاطع غیرهمسطح، تقاطع ورودی و کمربندی این شهر اهمیت زیادی دارد که مقرر شد از طریق وزارت کشور اعتبار حدود ۱۵ میلیارد تومانی جهت فعال سازی پروژه تقاطع غیرهمسطح ورودی باقرشهر تامین شود.
این مسئول با اشاره به موقعیت این شهر اظهار داشت: باقرشهر به لحاظ موقعیت قرارگیری در تهران و شهرستان ری و به عنوان مرز منطقه ۱۹ ویژگی های خاصی نسبت به شهرهای دیگر دارد.
تقی زاده اضافه کرد: بافت همگنی در محله ارغوان شهر باقرشهر در یکی از محلات به وجود آمده که خدمات موردنیاز در آن دیده شده و الگوی طراحی شهری است که نما و تراکم یکسانی دارد و برخلاف رویه در معابر بالای ۲۰ متر در کوچه ها و فرعی از احداث مناطق تجاری جلوگیری شده که می تواند به عنوان الگوی شهرسازی نوین ارائه داده شود.

بافت قدیمی باقرشهر احیا شود

فرماندار ویژه شهرستان ری و معاون استاندار تهران نیز در این بازدید گفت: با توجه به بافت قدیمی و فرسوده باقرشهر باید ساخت و سازهای باکیفیت در این شهر در دستور کار قرار گیرد و بافت قدیمی احیا شود.

حسین توکلی کجانی با اشاره به ظرفیت های توسعه ای باقرشهر اظهار داشت: مدیریت شهری در باقرشهر پایه گذار اقدامات عمرانی فرهنگی ، اجتماعی و زیر ساختی بسیار خوبی بوده است‌.
وی خاطرنشان کرد: در گذشته اعتبارات خوبی در حوزه عوارض و ارزش افزوده در این شهر به دلیل پتاسیل های اقتصادی و تولیدی جذب شده بود اما امروزه به جهت توزیع استانی این اعتبارات به ویژه در شرایط شیوع ویروس کرونا که با محدودیت در پیشبرد پروژه های عمرانی روبررو هستیم، اما همچنان اقدامات عمرانی مطلوبی را در این شهر شاهد هستیم که امید است این روند تداوم داشته باشد.
فرماندار ویژه شهرستان ری افزود: مطالبات مردم باقرشهر بدون اغراق با مطالبات مردم پایتخت یکسان است و بنابراین باید با توجه به انتظارات مردم منطقه پاسخگوی نیازهای آنها بود تا بتوان به سطح مناسبی از رضایتمندی شهروندی دست یافت.
توکلی کجانی سپس با اشاره به اولویت مسائل اجتماعی و زیست محیطی در باقرشهر تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه باقرشهر و باید توجه به مسائل اجتماعی به صورتی ویژه در دستور کار مسئولان و تیم مدیریت شهری آن قرار گیرد.
وی ادامه داد: در خصوص زیرساخت ها و تامین سرانه های مناسب نیز باید تلاش شود تا در این شهر که با محدودیت های حوزه نفوذ بسیاری روبه رو است با برنامه ریزی مناسب بدون تبعات اجتماعی در راستای رشد و آبادانی آن حرکت کرد.

باقرشهر با مساحت ۵۵ کیلومترمربع و ۵۹ هزار نفر در ۱۳ کیلومتری جنوب شهرستان ری قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha