مصدوم ترومایی منطقه سخت گذر زاچ و داربست به بیمارستان جاسک منتقل شد

بندرعباس- ایرنا- رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: یک مصدوم ترومایی در منطقه زاچ و داربست قدیم پس از تلاش هشت ساعته تکنسین‌های پایگاه جاده ای اورژانس ۱۱۵ گوان، به بیمارستان جاسک منتقل شد.

دکتر حسین قاسمی عصر شنبه با اعلام این خبر افزود: در پی تماس اهالی منطقه زاچ و داربست قدیم و ارائه گزارشی مبنی بر سقوط یک مرد ۳۰ ساله از درخت نخل و تروما به گردن و ستون فقرات، بلافاصله آمبولانس پایگاه جاده گوان، به محل حادثه اعزام شد.
«ضربه یا تروما(Trauma) به هر نوع آسیب دیدگی، ضربه، جراحت، شوک، آسیب و حادثه وارد شده به بدن انسان گفته می ‌شود، با این شرط که از خارج به بدن وارد شود و عامل درونی یا بیماری در بدن، علت ایجاد آسیب نباشد.»
وی ادامه داد: باتوجه به سخت گذر بودن منطقه، امکان رفتن آمبولانس به محل موردنظر میسر نبوده؛ لذا بعد از هماهنگی با اهالی منطقه، آمبولانس در آخرین نقطه قابل تردد متوقف و تکنسین‌های اورژانس، با تجهیزات کامل پزشکی با استفاده از موتورسیکلت و خودرو سایپا، خود را بر بالین مصدوم رساندند.
وی ابراز کرد: در این مدت، تا رسیدن تکنسین‌های اعزامی بر بالین مصدوم، مشاوره های لازم توسط کارشناس مرکز پیام به مصدوم و همراهش ارائه شد و ماموریت یادشده نیز توسط تیم راهبری اورژانس رصد و پیگیری می‌شد.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت:
بعد از انجام اقدام‌های درمانی اولیه و فیکس کردن سر و گردن و ستون فقرات مصدوم، با کمک اهالی به کنار آمبولانس منتقل شده و به بخش اورژانس بیمارستان خاتم الانبیاء جاسک تحویل شد.
وی گفت: با این اقدام انجام شده ماموریت نفس گیر تکنسین‌های اورژانس بعد از هشت ساعت به پایان رسید.
روستای محروم زاج و داربست از نظر تقسیمات کشوری جزو شهرستان بشاگرد است اما بدلیل دوری راه و سخت گذر بودن راه دسترسی بخشی از خدماتش را از جاسک و سیریک می‌گیرد.
 مردم این منطقه پس از سیل اخیر در دیماه ۹۸ در منطقه‌ای به نام (بیرکلمی) که یک دشت باز است به صورت موقت در چادر اسکان داده شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha