دستگیری ۲ سارق تلفن همراه با ۶۹ سرقت در تهران

تهران- ایرنا- رئیس کلانتری ۱۱۹ "مهرآباد" از دستگیری ۲ سارق تلفن همراه و اعتراف به ۶۹ فقره سرقت خبر داد و گفت: متهمان هنگام جابه جا کردن اموال مسروقه با همکاری یکی از شهروندان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ، سرهنگ مسلم قاسم آبادی روز یکشنبه در این باره اظهار داشت: روز گذشته ساعت ۷ عصر خانمی با مرکز فوریت های ۱۱۰ تماس و اظهار داشت، ۲ مرد در یک ساختمان نیمه کاره در محله دامپزشکی در حال تردد مشکوک هستند که واحد گشتی برای بررسی موضوع سریعا به آدرس اعلامی مراجعه و پس از زیر نظر گرفتن ساختمان متوجه شدند خبر صحت دارد.

وی افزود: ماموران در یک عملیات پلیسی موفق به دستگیری هر ۲ مرد در محل شدند و پس از بررسی بیشتر و بازرسی از متهم ۳۴ ساله ۲۸ عدد گوشی سرقتی و تعداد ۱۸ عدد تاچ ال سی دی آیفون و از متهم ۳۲ ساله ۱۵ عدد گوشی و تعداد ۸ عدد تاچ ال سی دی سامسونگ سرقتی کشف کردند.

کلانتر مهر آباد جنوبی با اشاره به اینکه متهمان در همان بازجویی اولیه به جرم ارتکابی مبنی بر سرقت گوشی اعتراف کردند و اظهار داشت، دلیل قرار در ساختمان نیمه کاره این بود که نقطه امنی را انتخاب کنیم و قرار بود که گوشی های سامسونگ و آیفون را جا به جا کنیم.

قاسم آبادی به اعتراف سارقان به سرقت ۶۹ فقره گوشی تلفن همراه اشاره کرد و گفت: متهمان به همراه اموال کشف شده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

همکار شاکی سارق از آب در آمد 

 رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی از دستگیری یک سارق منزل خبر داد و گفت: همکار شاکی سارق از آب در آمد. 

سرهنگ کارآگاه "بهزاد اختیاری" گفت: بیست و چهارم خرداد ماه شهروندی با مراجعه به کلانتری ۱۳۷ نصر اعلام کرد، شب قبل و زمانی که در خانه حضور نداشته منزلش مورد دستبرد سارق یا سارقان قرار گرفته و مقداری طلاجات به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون تومان را به سرقت برده اند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران توضیح داد: با وصول پرونده به پلیس آگاهی کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه دوم برای بازدید و بررسی تخصصی به محل وقوع جرم اعزام شدند که با توجه به شیوه و شگرد سارقان ظن ماموران مبنی بر اینکه سرقت توسط فردی آشنا انجام شده است، قوت گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه در تحقیق از رابطین و آشنایان ما لباخته کارآگاهای به یکی از همکاران شاکی به هویت وحید مظنون شدند، گفت : نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی ارسال و دستور دستگیری متهم از بازپرسی دادسرای ناحیه ۲ تهران صادر شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با هماهنگی های قضائی و شناسایی مخفیگاه متهم، کارآگاهان طی یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر و متهم در بدو دستگیری صراحتاً به ارتکاب سرقت از منزل شاکی با استفاده از کلید درب ورودی اعتراف کرد .

وی تصریح کرد: وحید در اظهارات خود به کارآگاهان گفت، چند سالی است که با شاکی همکار می باشم و در صحبت هایی که بین ما رد و بدل شده بود می دانستم مقداری طلا در منزل نگهداری می کند که بعلت مشکلات مالی که برایم به وجود آمد و نیاز مبرم به پول داشتم تصمیم به سرقت گرفتم و با ربودن دسته کلید وی نقشه سرقت را اجرا کردم.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت : با اعتراف صریح متهم به بزه انتسابی ، پرونده به دادسرای مربوطه ارسال و متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha