رسانه صهیونیستی: گوایدو قصد گشایش سفارت ونزوئلا در بیت‌المقدس را دارد

تهران – ایرنا – یک رسانه رژیم صهیونیستی نوشت «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت ونزوئلا خواستار گشایش سفارت این کشور در بیت‌المقدس است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، «پانچز برنر» سفیر گوایدو در سرزمین های اشغالی به روزنامه جروزالم پست گفت که ونزوئلا تحت ریاست موقت گوایدو درصدد افتتاح سفارتخانه در بیت المقدس است.

این خبر درحالی از سوی رسانه صهیونیستی به نقل از مخالفان دولت ونزوئلا منتشر شده که به ویژه در ماه ها و روزهای اخیر، گام های بلندی در روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا به ویژه در حوزه مناسبات تجاری و اقتصادی برداشته شده است.

اعضای حزب گوایدو و سایرین یک فراکسیون طرفدار رژیم صهیونیستی در مجلس ملی ونزوئلا تشکیل داده اند.

این فراکسیون ۲۰ عضو از احزاب سیاسی مختلف دارد که بیانیه ای را امضا کرده اند که خواستار برقراری مجدد روابط بین ونزوئلا و رژیم صهیونیستی و همچنین گشایش سفارت ونزوئلا در بیت المقدس است.

حامیان گوایدو همچنین تصمیم دارند وب سایتی را راه اندازی کنند که به عنوان سفارتی مجازی در سرزمین های اشغالی مورد استفاده قرار می گیرد.

ونزوئلا در سال ۲۰۰۹ مناسبات دیپلماتیکش را با رژیم صهیونیستی قطع کرد و گوایدو در تلاش است تا این روابط را از سرگیرد.

تل آویو ژانویه ۲۰۱۹ ریاست خودخوانده گوایدو و سفیر منصوب وی در سرزمین های اشغالی را به رسمیت شناخت، اما دو طرف هنوز به طور رسمی مناسبات خود را از سر نگرفته اند.

به گفته برنر، برقراری دوباره روابط با رژیم صهیونیستی برای ونزوئلا حائز اهمیت است.

وی افزود: می دانیم که کرونا، موضوع شماره یک در سراسر جهان است، با این حال، تلاش می کنیم در اسرائیل حضور داشته باشیم.

براساس این گزارش، «جولیو بورگس» وزیر امور خارجه گمارده گوایدو در سال ۲۰۰۹ از سرزمین های اشغالی دیدن کرد تا در کنفرانس «بنیاد متحدان اسرائیل» شرکت کند.

به تازگی حزب سیاسی «ونته» ونزوئلا توافقی را با حزب لیکود رژیم اسرائیل برای همکاری در زمینه موضوعات اجتماعی و ایدئولوژیکی سیاسی و همچنین افزایش سطح همکاری در زمینه های مرتبط با استراتژی، ژئوپولیتیک و امنیتی و غیره منعقد کرد.

ونزوئلا از ژانویه ۲۰۱۹ دستخوش ناآرامی است و گوایدو در این مدت خود را رئیس جمهوری خودخوانده این کشور نامیده است.

بیش از ۵۰ کشور گوایدو را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته اند. «نیکلاس مادورو» از سال ۲۰۱۳ پس از فوت «هوگو چاوز» تاکنون رئیس جمهوری ونزوئلا بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha