امور ۵۰ درصد جانباختگان کرونایی کشور در بهشت زهرا انجام می‌شود

شهرری - ایرنا - رییس مرکز بهداشت جنوب تهران با اشاره به توان سازمان بهشت زهرا (س) و شهرداری تهران در مدیریت تدفین جان باختگان کرونایی گفت: امور دفن و کفن (غسل، کفن، دفن) مربوط به حدود ۵۰ درصد جان‌باختگان کرونایی کشور در بهشت زهرا (س) انجام می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان بهشت زهرا (س)  محمدرضا سلمانی ندوشن در دیدار با مدیرعامل این سازمان اظهار داشت: رعایت بهداشت در بالاترین سطح و با کمترین میزان خطرپذیری در کنار رعایت کلیه نکات شرعی و پاسخگویی مناسب به شهروندان داغدار و تکریم خانواده های عزادار از جمله افتخارات مدیریت و کارکنان سازمان بهشت زهرا (س) است.
وی در این دیدار  ضمن ارائه گزارشات تخصصی از همکاری و رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی؛  از اقدامات صورت گرفته در راستای عملیاتی کردن توصیه های بهداشتی و مراقبتی مراکز تخصصی در این زمینه از سازمان بهشت زهرا(س) قدردانی کرد.
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) نیز در این دیدار از اقدامات انجام شده در حوزه های بهداشتی و مراقبتی و رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در سازمان متبوعش گزارشی ارایه کرد.

سعید خال اظهار داشت:  همواره دغدغه اصلی مدیریت بهشت زهرا (س) حفظ سلامت کارکنان، شهروندان و محیط آرامستان بوده و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و توصیه های مراکز بهداشت و درمان در دستور کار ما قرار دارد.

رییس مرکز بهداشت جنوب تهران به همراه کارشناسان این مرکز با مدیر عامل، معاونین و اعضای ستاد مدیریت بحران کرونا بهشت زهرا(س) در پژوهشکده و کتابخانه تخصصی این سازمان دیدار و تبادل نظرکردند.

بهشت زهرا (س) نیز بزرگترین آرامستان ایران است که در جنوب تهران واقع شده است، فعالیت این آرامگاه رسماً در سال ۱۳۴۹ خورشیدی آغاز و این آرامستان ابتدا ۳۱۴ هکتار وسعت داشت که در سال ۱۳۷۶ بخش شمالی به مساحت ۱۱۰ هکتار و در سال ۱۳۸۷ بخش شرقی به مساحت ۱۶۰ هکتار خریداری و به آن اضافه شد.

بهشت زهرا (س) در حال حاضر روزانه به امور ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر از اموات رسیدگی می کند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  تاکنون ۳۲۶ هزار و ۷۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha