تظاهرات مسلمانان پاکستان علیه توافق امارات با رژیم صهیونیستی

اسلام‌آباد - ایرنا - مسلمانان پاکستان روز یکشنبه در شهرهای مختلف این کشور با برگزاری گردهمایی و تظاهرات ضدصهیونیستی، تصمیم امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.

به‌ گزارش خبرنگار ایرنا، راهپیمایی و گردهمایی فعالان سیاسی و مذهبی به رهبری حزب جماعت اسلامی پاکستان امروز با عنوان "روز فلسطین" در شهرهای مختلف ایالات پنجاب، سند، خیبرپختونخوا به ویژه در "راولپندی" در مجاورت اسلام‌آباد، شهر های لاهور و کراچی برگزار شد.

 پاکستانی ها در شهر "راولپندی" با سر دادن شعار علیه رژیم غاصب صهیونیستی و امارات، عادی سازی روابط با اسرائیل توسط اعراب منطقه از جمله ابوظبی را محکوم کردند.

آنان با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعار حمایت از فلسطین و آزادی بیت المقدس، تاکید کردند سازش با اشغالگران خیانت بزرگ علیه فلسطین و جهان اسلام است.

سناتور "سراج الحق" رییس حزب جماعت اسلامی پاکستان طی سخنرانی در جمع راهپیمایی کنندگان از دولت اسلام‌آباد خواست تا ظرفیت‌های منطقه‌ای و دیپلماسی دوجانبه را به کار بگیرد و امارات را برای صرف نظر از تصمیم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تحت فشار قرار دهد.

وی تاکید کرد: اسرائیل یک رژیم ناپاک و نامشروع است که مطابق دستور بنیانگذار پاکستان محمدعلی جناح، رژیم صهیونیستی هرگز به رسمیت شناخته نشده و ما تا آخرین نفس از ملت فلسطین و حق آزادی آنان حمایت خواهیم کرد.

حامیان حزب جماعت اسلامی در شهرهای لاهور و کراچی نیز راهپیمایی کرده و از جهان اسلام خواستند تا جلوی پایمالی حقوق ملت مظلوم فلسطین ایستادگی کنند.

معترضان گفتند که نباید اجازه دهیم که کشورهای خیانتکار موجب طولانی شدن مناقشه فلسطین شوند بلکه مسلمانان یکصدا و متحد باید تبانی خیانتکاران از جمله امارات با صهیونیست‌های اشغالگر را رسوا کنند.

روز گذشته (شنبه)  رهبر حزب جمعیت علمای اسلام شاخه فضل طی نشست خبری در شهر "پیشاور" پاکستان،  با سرزنش توافق ابوظبی برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، گفت: امارات عروسک خیمه شب بازی آمریکا است و هرگز در جایگاهی نیست که بخواهد برای فلسطین تصمیم بگیرد.

مولانا "فضل الرحمان" اقدام امارات برای برقراری مناسبات رسمی دیپلماتیک با رژیم غاصب صهیونیستی را مغایر با بیش از هفت دهه مبارزه فلسطینیان برای آزادی دانست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha