مراسم ادای احترام به شهدای آزاده در بهشت زهرا (س) برگزار شد

شهرری - ایرنا - همزمان با سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی مراسم ادای احترام به مقام شامخ شهدای آزاده و آزادگان متوفی امروز یکشنبه با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و جمعی از خانواده‌های معظم شهدا در بهشت زهرا (س) برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم معنوی با حضور و نثار گل و قرائت فاتحه بر سر مزار سیدالاسرا سردار شهید حسین لشگری و دیگر شهدا و آزادگان متوفای یاد و خاطره این یاران سفر کرده را گرامی داشتند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه این مراسم معنوی در گفتگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: شهدای آزاده علاوه براینکه در جبهه نبرد با دشمن بعثی جهاد کردند در جنگ فرهنگی و عقیدتی نیز طی دوران اسارت توانستند دشمن را به زانو درآورند.

حمیدرضا صمیمی گفت: اعتقاد به اهداف بلند اسلام و انقلاب عاملی شد تا شهدای آزاده و آزادگان دوران تلخ اسارت و شکنجه های صدامیان را به راحتی تحمل کنند.

وی با اشاره به اعتراف دشمن بعثی در این خصوص که بخشی از توان رزمی دشمن معطوف کنترل اردوگاه های آزادگان سرافراز شد، خاطرنشان کرد: کار بزرگ اسرا در اردوگاه های دشمن فقط در سایه اهداف بلند و اعتقاد قوی اسرای ایرانی رقم خورد.

صمیمی اضافه کرد: سال‌های دفاع مقدس با رشادت‌ها و جانفشانی های مردمان این مرز و بوم برای همیشه در دل تاریخ ثبت شد تا دیگر هیچ دشمنی جرأت فکر کردن به حمله به این سرزمین را به خود ندهد.  در میان رشادت‌های رزمندگان اسلام در سال‌های دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت عزتمندانه و بی‌نظیر آزادگان سرافراز برگ درخشانی بود که در تاریخ به ثبت رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha